Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Tréner Spartaka Gašparík pred derby: Ideme si to so Slovanom rozdať

ŠPORT - Futbal - Spartak | 16.4.2021, 15.01, Ján Král

Futbalové Slovensko opäť čaká deň D. V krajine pod Tatrami niet väčšieho zápasu ako Slovan Bratislava - Spartak Trnava. Derby má vždy veľké grády, navyše, teraz obom mužstvám ide karta. Slovan môže za určitých okolností po stretnutí oslavovať zisk titulu, andeli hrajú o miestenku v pohárovej Európe.

Tréner Spartaka Gašparík pred derby: Ideme si to so Slovanom rozdať

Spartakovci si v piatok zatrénovali na Štadióne Antona Malatinského. Foto: Ján Král

reklama


Trnavčanom sa na jar darí. Z deviatich ligových duelov vyhrali zverenci Michala Gašparíka sedem. K výsledkom sa dopracovali sympatickým ofenzívnym prejavom a zakríknuto nemienia ísť ani k lídrovi tabuľky na Tehelné pole.

 
"Je to najväčšie a najsledovanejšie slovenské derby. Ako tréner sa na zápas teším a verím, že na neho budem spomínať v dobrom. Bude to ťažké, ale určite vieme, ako by sa dal aj Slovan zdolať. Budeme dobre pripravení, ideme hrať s nimi otvorenú partiu. Slovan má enormnú kvalitu, keď budú lepší, porazia nás. Ideme si to s nimi však rozdať," povedal Michal Gašparík.


Predzápasový tréning trnavské mužstvo absolvovalo na Štadióne Antona Malatinského. Medzi hráčmi vládla dobrá nálada, doberali sa už počas rozvičky.

reklama


"V kabíne je význam zápasu cítiť. Odchovanci ako Mikovič a ďalší podsúvajú v kabíne aj legionárom informácie, aby vedeli, o čo ide. Jasne som pozitívne napätie vnímal od prvého tréningu v týždni," pokračoval Gašparík.


"Trošku pred derby treba chlapcom vštepiť pod kožu, aký dôležitý zápas nás čaká. Púšťame si tam nejaké videá, takže sme pripravení. Všetci sú si vedomí významu duelu," prehodil kapitán červeno-čiernych Martin Mikovič.

 

Tréner Spartaka Gašparík (vpravo) s asistentom Mariánom Hodulíkom. Foto: Ján Král

 


V derby pozná chuť víťazstva aj trpkosť prehry, hlavne však silnú emóciu vychádzajúcu z tribún, ktorá bude tentoraz pre pandémiu chýbať.


Ultras Spartaka však chcú hráčov Spartaka naštartovať už pri odchode na zápase. Autobus vyrážajúci z útrob City Areny plánujú čakať v sobotu od 12:45 na Kollárovej ulici a ukázať hráčom povzbudzovaním, že za nimi stoja.


"Dozvedel som sa v priebehu týždňa, že niečo sa chystá. Ľudia za nami stoja, to nám môže pomôcť. Aj v zahraničí fanúšikovia vyprevádzajú hráčov na zápas, pre nás je to povzbudzujúce," dodal Mikovič.

 

Kristián Koštrna v tréningovom nasadení. Foto: Ján Král

 


Premiérovo si chuť derby užije pravý bek Kristián Koštrna. Rodák z Hlohovca síce patrí rovnako ako Mikovič k hráčom, ktorí hrávali za Spartak už v mládežníckych kategóriách, do A-tímu Trnavy sa však dostal obkľukou cez iné kluby až túto zimu. 


"Vieme, že keď súperi na Slovan hrajú vysoký pressing, majú s tým belasí problém. V defenzíve tiež majú niekedy otvorené dvere. Verím, že sa presadíme, pridáme kvalitný výkon v defenzíve a uhráme dobrý výsledok," načrtol recept na potenciálny úspech proti Slovanu Koštrna. 


Stretnutie Slovan - Spartak má výkop v sobotu 17. apríla o 15:30, v priamom prenose duel odvysiela RTVS. Komentovať ho bude Ľuboš Hlavena.

 

Dlhodobí maródi budú mimo aj cez derby

Tréner Michal Gašparík sa musí v stretnutí zaobísť bez viacerých nedoliečených hráčov. Po mesačnej pauze už začal trénovať s úľavami pravý bek Matúš Turňa.


"Mám pocit, ako by sa nič nezmenilo. Stále je rovnaká zima, ako v čase keď som pre zranenie vypadol z tréningu," pousmial sa Turňa vybiehajúc na piatkový tréning.


Tréningový proces s obmedzeniami absolvujú aj ďalší rekonvalescenti Tumma, Olejník, Bukata a Godinho. Ani jeden z nich však do derby nezasiahne.

 

"Do tréningu s mužstvom pôjdu naplno od budúceho týždňa. Godinho od mája," povedal kondičný tréner andelov Dávid Moravec.


Na dobrej ceste je návrat stopéra Anthonyho do zápasovej záťaže, hoci ani on ešte nebude v nominácii na Slovan.


"Mal dosť vážne zranenie, poškodil si sval aj úpon, mimo hry bol štyri mesiace. Prešli sme ťažký proces bežecký aj silový, viackrát po záťaži začal cítiť bolesť. Išlo však skôr o reakciu na únavu. Museli sme s ním pracovať aj mentálne, aby dokázal ísť cez určitý prah bolesti. Pri téme jeho zaradenia do ostrého stretnutia platí, že individuálny tréning je iný ako kolektívny a kolektívny tréning je úplne iný ako zápas. Výhodou pre neho je, že pozícia stopéra nie je až tak fyzicky náročná na behanie, čiže to môže ľahšie zvládnuť ako krídlo alebo útočník. Myslím si, že začne na lavičke a závisí na trénerovi, kedy ho zaradí do stretnutia. Treba povedať aj to, že na stopérskom poste sa medzitým dobre ukázali Kóša či Tumma," dodal Moravec.


Na strane Slovana to už vyzerá na návrat brankára Greifa do zostavy, pravda, je otázne, či tréner Milanič neuprednostní Ružinského.

 

Gašparík deklaroval, že v trnavskej bránke bude stáť mladý Takáč, ktorý v lige ešte stále neinkasoval.

 

 

Predpokladané zostavy

SLOVAN
Greif
Medveděv, Bajrič, Božikov, de Marco
De Kamps, Nono 
Čavrič, Strelec, Moha
Henty

 

SPARTAK
Takáč
Koštrna, Kóša, Twardzik, Mikovič
Savvidis
Cabral, Grič, Vlasko, Bamidele
Ristovski

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama