Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bengále a ohňostroj: Spartakovcov po derby vítali oslavujúci fanúšikovia

ŠPORT - Futbal - Spartak | 17.4.2021, 20.27, Ján Král

"Toto, keď budem hovoriť kamarátom, ktorí hrávajú za iné kluby, tak odpadnú," komentoval oslavujúcich fanúšikov Martin Mikovič.

Bengále a ohňostroj: Spartakovcov po derby vítali oslavujúci fanúšikovia

Stovky fanúšikov Spartaka vítali trnavských hráčov po návrate do Trnavy po víťaznom derby. Foto: Ján Král 

reklama

 

"Derby je naše! Derby je naše!" skandovali fanúšikovia Spartaka pri návrate hráčov trnavského klubu z derby so Slovanom.

 

Na Kollárovej ulici čakali autobus s trnavskou výpravou, ktorá vyhrala u odvekého rivala na Tehelnom poli 2:1, opäť stovky priaznivcov.

 

Obsadili ulicu v časti pri štadióne odpálili bengálske ohne, aj ohňostroj. Autobus sa predieral do garáží City Areny oslavujúcim davom.

reklama

 

Hráči sa následne vrátili a asi na tridsaťmetrovú vzdialenosť si zaskandovali s fanúšikmi trnavské víťazné pokriky.


"Nedá sa ani opísať, aké to boli emócie. Toto, keď budem hovoriť kamarátom, ktorí hrávajú za iné kluby, tak odpadnú," vravel po príchode do Trnavy kapitán Spartaka Martin Mikovič.


"Zaslúžili sme si to, lebo sme dnes šľapali celé mužstvo. A to si zase zaslúžili títo ľudia, ktorí nás odprevádzali na zápas, aj vítali po ňom," pokračoval ľavý bek andelov.

 


Emotívny bol už odchod na derby, vyprevadiť prišli hráčov tiež stovky ľudí.

 

"Vedeli sme o tom, boli sme na to nachystaní, ale že to až takto parádne vypáli som nečakal. Každý z hráčov to mal v hlave, že už len kvôli fanúšikom sme museli duel zvládnuť. Niektorí hráči to zažili možno prvýkrát, možno ich to ešte viac vyhecovalo. Chvalabohu, že to takto dopadlo a sme šťastní. Ja dvojnásobne." 

 


Mikovič v stretnutí bránil Čavriča, nedovolil mu takmer nič a svojím výkonom ukázal, že právom nosí na rukáve kapitánsku pásku.


"Vstúpili sme do zápasu dobre, už Yusuf mal hneď zo začiatku šancu. Potom sme po štandardke dali gól tak, ako sme si to nacvičovali. Tak ako tréner povedal, nepúšťali sme ich do veľkých šancí, boli tam nejaké závary. Keď sme po zmene strán dali druhý gól, upokojil nás. Na záver sa to po penalte zdramatizovalo, Slovan má kvalitu, ale rozhodlo srdiečko."


Hráči si triumf očividne užívali. "V šatni to bola ťažko opísateľná eufória. Užil som si rozkrikovačku. Tréner nám dal za odmenu dva dni voľna. Dobre zregenerujeme a neviem, kde sa zastavíme."

 


Veru, andeli už môžu poškuľovať nielen po treťom mieste, na dostrel majú aj druhú Dunajskú Stredu.


"Nechcem dávať zbytočné vyhlásenia, ale už som raz povedal, že pozeráme na tretiu priečku. Nie je však ešte nič stratené ani na druhé miesto. Sila aj kvalita v mužstve je, ak budeme ďalej takto hrať, už sa nebojím," uzavrel odchovanec Spartaka, ktorý sa do klubu vrátil pred sezónou po anabáze v Poľsku.

 

Fotogaléria z vítania víťazov derby

Foto: Lukáš Grinaj

 

Foto (5x): Ján Král

 

 

 

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama