Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Centrálny krízový fond tento rok podporilo 76 miest a obcí z kraja

AKTUALITY - Región | 19.4.2021, 18.43, prispievatelia

Členské mestá a obce môžu z fondu čerpať peniaze na odstraňovanie následkov po živelných pohromách, ale aj na preventívne opatrenia proti ním.

Centrálny krízový fond tento rok podporilo 76 miest a obcí z kraja

Ilustračné foto: Trnavský samosprávny kraj

reklama

 

Do Centrálneho krízového fondu (CKF) regionálnej a miestnej samosprávy Trnavského kraja sa v tomto roku zapojilo 76 obcí a miest, čo je zhruba tretina z celkového počtu samospráv v kraji.

 

Obce a mestá uhrádzajú členský príspevok vo výške 0,50 eura na jedného obyvateľa do konca marca príslušného roka.

 

V roku 2021 sa zapojili sumou takmer 63-tisíc eur.

reklama

 

Príspevok župy predstavuje 0,66 eura na každého obyvateľa členských obcí. To znamená, že kraj do fondu prispeje sumou takmer 83-tisíc eur.

 

Členské mestá a obce môžu z fondu čerpať peniaze na odstraňovanie následkov po živelných pohromách, ale aj na opatrenia proti nim.

 

„V ostatných rokoch sa stále častejšie stretávame s mimoriadnymi udalosťami v podobe prírodných pohrôm a pandémie. Povodne, prívalové dažde, veterné smršte či požiare spôsobujú veľké škody na verejnom i súkromnom majetku. Spolupatričnosť a solidarita obyvateľov Trnavského kraja pri účinnom odstraňovaní ich následkov je mimoriadne dôležitá. Preto je dobré, že starostovia a primátori v čoraz väčšej miere využívajú Centrálny krízový fond,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

 

Pred niekoľkými rokmi podľa neho do fondu reálne prispievalo len okolo desať obcí.

 

V minulom roku z Centrálneho krízového fondu čiastkou 81-tisíc eur podporili 22 projektov zameraných na zadržiavanie vody v krajine, ktoré pôsobia aj ako ochrana proti povodniam, či na plnenie dôležitých úloh pri ochrane ľudí a majetku dobrovoľnými hasičmi.

 

Ďalších 88,5 tisíca eur bolo určených pre 24 miestnych samospráv na refundáciu nákladov, ktoré im vznikli v súvislosti s pandémiou ochorenia COVID-19.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama