Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Ponožky nie sú len nezaujímavým kusom oblečenia

AKTUALITY - Firmy a PR | 20.4.2021, 16.46, reklamný článok

Všimli ste si, že módne trendy sú niekedy také zvláštne, až sa vám začnú páčiť a ani neviete ako a ste ich súčasťou? Nechali ste sa aj vy strhnúť mániou zaujímavých a na prvý pohľad štýlových ponožiek?

Ponožky nie sú len nezaujímavým kusom oblečenia

LStockStudio / Shutterstock.com

Poviete si, že predsa ponožky sú veľmi nevýraznou súčasťou bežného outfitu, že by ste im nemuseli dávať takmer žiadnu pozornosť.

 

Opak je však pravdou a uvedomíte si to práve v ten deň, keď zvolíte nesprávnu veľkosť, chodidlo budete mať príliš stiahnuté a nohy budú nepríjemne bolieť.

 

Preto si voľte správnu veľkosť vašich ponožiek z dobrého materiálu.

 

 

Na type záleží

Faktom je, že na trhu je mnoho druhov ponožiek. Zrejme najpoužívanejšími sú tie športové, ktoré môžete nosiť na každú príležitosť.

 

Ak chcete ponožkami zaujať a nosíte odhalené nohy tak, že ich je vidno, zvoľte dizajnovo štýlový alebo značkový pár, ktorý na nohe bude dominovať.

 

Ženy v balerínach ocenia takzvané "no show" ponožky, ktoré naozaj v topánke nevidno, pretože vám pokrývajú prsty a pätu, pričom priehlavok je holý.

 

Ak patríte k ľuďom, ktorí často cestujú alebo máte sedavé zamestnanie, v ktorom ste niekoľko dlhých hodín v jednej polohe a vaše nohy idú zvislo k zemi, môžete sa stretávať s naozaj nepríjemným puchnutím nôh.

 

V tom prípade si zvoľte pevnejšie a vyššie ponožky, ideálne tie kompresné, ktoré opuchom zabránia. 

 

 

Stratené a nájdené

Ponožky sú tá časť outfitu, ktorá sa zásadne pri každom praní stratí a vy len hľadáte tú povestnú dieru v bubne, kam sa mohli prepadnúť.

 

Skúste sa pozrieť do tesnenia práčky, možno tam nejaké dávno stratené poklady nájdete.

 

Môže vás prekvapiť fakt, že aj takýmto strateným ponožkám je venovaný deň v roku.

 

Konkrétne je to 9.5. a je označený ako Deň spomienky na stratené ponožky (z angl. Lost Sock Memorial Day).

 

Budete ho tento rok oslavovať doma aj vy?

 

 

Dve rozdielne ponožky

Vedeli ste, že ponožky majú aj veľký význam pri zvyšovaní povedomia o chorobe Downovho syndrómu? Svetový deň Downovho syndrómu sa už od roku 2012 oslavuje pravidelne 21. marca a bol tak určený Valným zhromaždením Organizácie spojených národov.

 

Práve v tento deň si ľudia na znak solidarity a prinášania tejto témy do spoločnosti obliekajú dve rôzne ponožky s inými motívmi alebo v inej veľkosti.

 

Oblečením si rôznych ponožiek dávajú ľudia najavo spolupatričnosť a uvedomenie si odlišnosti ľudí trpiacich na Downov syndróm. Zachytili ste túto každoročnú ponožkovú výzvu a zapojili ste sa do nej?

 

Ak ste sa ešte nikdy nezapojili do tejto výzvy, môžete tak spraviť aj o rok. Nemusíte mať žiadny špeciálny pár ponožiek, stačí nakombinovať tie, ktoré máte doma alebo si nejaké športové páry zakúpte v e-shope Footshop.sk a preukážte to, že rozumiete inakosti.

 

Kvalitné ponožky využijete za každých okolností a nezabúdajte, že sú aj spoľahlivým darčekom pod každoročný vianočný stromček.

 

Členovia rodiny sa pri rozbalení ponožiek určite pousmejú a zaručene tento darček využijú.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama