Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Viete, že s termostatickými batériami ušetríte?

SERVIS - Dom a záhrada | 22.4.2021, 06.00, reklamný článok

Poznáte ten pocit, keď vojdete do sprchy a počítate nekonečné minúty, než začne tiecť voda v správnej teplote? Alebo keď niekto iný v domácnosti pustí kohútik a teplota vody sa razom úplne zmení? U termostatickej batérie k ani jednému z týchto problémov nedochádza a navyše vďaka nej ušetríte stovky eur!

Viete, že s termostatickými batériami ušetríte?

 

Dnešný trh ponúka vodovodné termostatické batérie vybavené technológiami, ktoré sú schopné zaručiť kontrolu ako teploty vody, tak jej prietoku. Je možné dostať okrem sprchových termostatických batérií, tiež batérie umývadlové, vaňové a drezové. Uspokoja aj tých, ktorí hľadajú ekologickejšie cesty a chcú znížiť spotrebu vody. 

 


Ako to funguje?

Vo vnútri termostatickej batérie sa nachádzajú špeciálne ventily, ktoré ihneď reagujú na akúkoľvek zmenu tlaku alebo teploty v prívode vody. Upravujú zmes pritekajúcej horúcej a studenej vody. Tieto ventily fungujú buď na princípe vosku, kvapaliny alebo dvoch kovov (bimetalové termostaty). U všetkých materiálov sa využíva ich rozťažnosť. Výhodou je možnosť prednastavenia určitej teploty, ktorá zostáva konštantná aj pri ďalších použitiach. V prípade prerušenia dodávky studenej vody sa termostatická batéria automaticky uzatvorí, aby tak bola zaistená maximálna bezpečnosť

 


Aké sú výhody?

Úspora – Užívatelia si obľúbili termostatické batérie predovšetkým vďaka významnej šetrnosti. Už to, že pred sprchovaním nemusíte nechávať odtiecť studenú vodu a dlhšiu či kratšiu dobu čakať na tú optimálnu, ktorá vám vyhovuje, napovedá, že úspory nebudú malé. Termostatická batéria šetrí nielen vodu, ale tiež energiu a teda aj náklady na ohrev. 


Kúpeľňa je doslova žrút vody. Slovenskými domácnosťami denne pretečú stovky litrov tejto životodarnej tekutiny. Ak si dopriavame relaxačnú vaňu s vodou až po okraj, spotrebujeme jej až 100 litrov. Pri bežnom sprchovaní spotrebujeme okolo 60 litrov, záleží, ako moc si sprchu užívame. Strašné čísla, že? Keď k tomu pripočítame ešte čakanie na príhodnú teplotu vody, spotreba sa pochopiteľne o desiatky litrov zvýši. Poďme spolu teda začať byť viac ekologickejší a vymeniť obyčajné batérie za tie termostatické! 


Pohodlie – Hoci sú termostatické batérie skutočným technologickým zázrakom, nie je ich ovládanie nijak zložité, práve naopak – manipulácia s termostatickou batériou je veľmi jednoduchá. Prednastavená teplota vody zostane v priebehu sprchovania bez zmeny. Keď zastavíte prúd vody, po zapnutí bude teplota stále rovnaká ako predtým, takže nebudete musieť na nič čakať. 

 

 

Bezpečnosť – Teplotu vody, vytekajúcej z termostatickej batérie, je možné bez akýchkoľvek prekážok nastaviť ľubovoľne až do 38°C. Pre nastavenie vyššej teploty je nutné stlačiť špeciálnu poistku (bezpečnostné tlačidlo). Nejde samozrejme o žiadnu bariéru, ktorá by nastavenie inej teploty znemožnila. Slúži hlavne pre bezpečie tých najmenších. Deti, ktoré sa kúpu alebo sprchujú sami, sa môžu ľahko obariť nastavovaním vysokých teplôt. Manipulácia s bezpečnostným tlačidlom je pre nich ťažká a preto sa ich žiadny rodič nemusí báť nechávať samotné vo vani. Navyše termostatické batérie sú technologicky riešené tak, aby voda, ktorá nimi preteká, neohrievala ich povrch. Preto sa nemusíte báť, že si Vaše ratolesti pri dotyku spália svoju zvedavú ručičku.  


Moderný vzhľad – Termostatické batérie sú súčasným módnym hitom. Svojím vzhľadom dodajú vašej kúpeľni luxusný nádych. Použiť ich môžete úplne kdekoľvek, nielen v kúpeľni, ale tiež v kuchyni! Ani u drezových a vaňových batérií nechýba poistka a teplotu vody regulujú rovnako skvele ako tie sprchové. 


Termostatické batérie ponúkajú naozaj inteligentné riešenie do modernej domácnosti, ktoré vás nadchne.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama