Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pripravte sa na novú moto sezónu dôkladne

AKTUALITY - Firmy a PR | 24.4.2021, 09.24, reklamný článok

Aj keď počasie ešte nie je stabilné, apríl je ideálnym obdobím na začatie novej moto sezóny. Ak máte doma v garáži motorku, určite ste sa už nemohli dočkať, kedy ju po zime opäť prevetráte na cestách. Skôr, ako ale vyrazíte na cesty, je potrebné sa na novú moto sezónu pripraviť.

Pripravte sa na novú moto sezónu dôkladne

Ilustračné foto: Jag_cz / Shutterstock.com


Čo netreba podceniť, aby ste sa na novú sezónu pripravili dôkladne?

 

 

Prilba na motorku

Bezpečnosť je pri tak veľkých rýchlostiach, akými sa jazdí na motorkách, veľmi dôležitá. Najprv vám odporúčame skontrolovať si, v akom stave je vaša prilba.

 

Ak už je ošúchaná, nedrží, resp. zapínanie prilby nie je už na 100% spoľahlivé, je potrebné ju vymeniť.

 

Nová prilba na motorku musí spĺňať všetky bezpečnostné požiadavky.

 

Okrem kvalitnej škrupiny oceníte vyberateľný a umývateľný interiér, slnečnú clonu, kvalitný a pevný systém zamykania bradovej časti, odnímateľný bradový deflektor a aj fóliu proti zahmlievaniu.


Prilba musí mať dobré hodnotenie a zároveň musí zabezpečiť vetranie vzduchu z prednej a zadnej časti.

 

 

Moto oblečenie

Moto oblečenie sa veľmi často mení, a to z dôvodu, lebo býva najviac vystavované vonkajším vplyvom a aby bola zabezpečená ochrana, je potrebné, aby bolo v 100-percentnom stave.

 

Moto oblečenie sa najčastejšie vyberá z kože. Ide predovšetkým o vrchné diely, poprípade moto kombinézy. Veľmi obľúbené sú aj tzv. Kevlarove legíny, ktoré motorkári radi nosia na svoje výjazdy.


Moto oblečenie nielenže musí byť štýlové, ale musí predovšetkým chrániť pred dažďom, vetrom, odletujúcimi kamienkami z krajnice, ale zároveň musí dobre odvetrávať v teplom ročnom období.


Na cesty si nezabúdajte ale brávať aj tekutiny a niečo na zajedenie. Pauzy na odpočívadlách vám ale môžu spríjemniť práve pukačky.

 

Pripravte sa na novú sezónu dôkladne. Skontrolujte si moto výbavu a zamerajte sa predovšetkým na prilbu na motorku a moto oblečenie.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama