Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Derby bude bez divákov, Spartak vníma podmienky vo vyhláške ako diskriminačné

ŠPORT - Futbal - Spartak | 27.4.2021, 17.45, Ján Král

Návrat fanúšikov na tribúny za súčasných podmienok považuje futbalové hnutie za takmer nerealizovateľné.

Derby bude bez divákov, Spartak vníma podmienky vo vyhláške ako diskriminačné

Ilustračné foto: Spartak Trnava

reklama

 

Z návratu futbalových fanúšikov na tribúny už tento víkend napokon nič nebude. Aspoň v Trnave nie.

 

Únia ligových klubov (ÚLK) a kluby z najvyššej súťaže vydali stanovisko, v ktorom hodnotia podmienky stanovené pre účasť fanúšikov na dueloch ako takmer nezrealizovateľné.


Aktuálne nastavené podmienky návratu fanúšikov na tribúny športových zápasov definované najnovšou vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva vnímame ako podmienky určené pre pilotný projekt, ktoré nie je možné aplikovať pri reálnom návrate fanúšikov na štadióny. Tieto podmienky by v podstate znemožnili účasť bežných fanúšikov, pretože predpokladané náklady súvisiace s testovaním by boli príliš vysoké. Aj v kontexte iných aktuálne platných opatrení vnímame takéto podmienky pri dlhodobom riešení ako nepriechodné. Podmienky, finančné či časové, stanovené smerom k fanúšikom, sú takmer nerealizovateľné a fanúšikovia si takíto prístup nezaslúžia,“ píše ÚLK na svojom webe.

reklama


„Zároveň je potrebné zohľadniť aj ďalšie dôležité fakty, zaočkovanosť časti fanúšikov, či prekonané ochorenie v posledných 180 dňoch. Nemôžeme predsa vytvárať výnimky, ktoré sa vzťahujú iba na určitý typ aktivít a vylučovať iné. Za takýchto podmienok nevnímame aktuálnu situáciu ako ten pravý návrat fanúšikov späť na štadióny,“ pokračuje stanovisko.


ÚLK zároveň pridáva, že ponecháva na rozhodnutí klubov, či umožní fanúšikom, ktorí by splnili podmienky, účasť na zápase.

 

Spartak Trnava už reagoval, že podmienky považuje za diskriminačné a ak nepríde k zmene vyhlášky, duel Spartak Trnava – Slovan Bratislava bude bez účasti divákov.


Vyhlásenie Spartaka prinášame v plnom znení bez redakčných úprav.

 

Stanovisko FC Spartak Trnava

FC Spartak Trnava reaguje na vyhlášku ÚVZ SR, ktorou sa menia podmienky vstupu divákov na hromadné podujatia.

 

Po podrobnom oboznámení sa s aktuálnymi podmienkami, ktoré musí potenciálny divák splniť pred vstupom na futbalový zápas musíme skonštatovať, že z nášho pohľadu ako organizátora zápasu sa nič nemení a najbližší zápas Spartak Trnava – Slovan Bratislava bude bez divákov.

 

Prvotný optimizmus zo správ o návrate fanúšikov na tribúny vystriedalo sklamanie, ktoré najlepšie charakterizuje súčasnú situáciu.

 

Každý súdny človek si po preštudovaní vyhlášky a jej štvrtého paragrafu musí uvedomiť, že podmienky, za akých by mal divák umožnený vstup na stretnutie sú nespravodlivé a v praxi takmer nezrealizovateľné.

 

Vyžadovať od divákov, aby sa preukázali negatívnym výsledkom PCR/LAMP testu nie starším ako 36 hodín a negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 12 hodín v čase, keď do väčšiny obchodných prevádzok stačí 7 resp. 14 dňový test a na bohoslužbu sa dá ísť úplne bez testu, považujeme za diskriminačné.

 

Rovnako nepochopiteľná je ignorovanie tej časti populácie, ktorá je zaočkovaná alebo v ochrannej dobe po prekonaní ochorenia Covid-19.

 

Ako chceme docieliť vyšší záujem o vakcináciu populácie, ak zaočkovaní nebudú mať ani len tú minimálnu výhodu, že sú oslobodení od testovania?

 

Ak by sa napokon aj našlo zopár jedincov, ktorí by boli ochotní vynaložiť nezanedbateľné finančné prostriedky a podstúpiť tortúru testovania, tak v súčasnom období, keď v Trnave v nedeľu (zápas sa hrá v nedeľu) nefungujú odberné miesta a spoliehať sa to, či laboratóriá stihnú spracovať prípadné výsledky PCR testov, sa javí ako nezrealizovateľné.

 

Vo svetle týchto informácií vnímame aktuálne platné nariadenia za neprijateľné a aj týmto spôsobom by sme chceli vyzvať príslušné kompetentné orgány o prehodnotenie daného stavu a prispôsobenie podmienok návratu fanúšikov na exteriérové štadióny podľa porovnateľných pravidiel v iných sférach spoločenského života.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama