Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Mimoúrovňová križovatka na obchvate? Trnava a developer chcú riešenie presadiť

AKTUALITY - Trnava | 28.4.2021, 11.04, prispievatelia

Trnava bude súhlasiť s výstavbou mimoúrovňovej križovatky na obchvate mesta, umožní použiť pozemky na výstavbu a poskytne aj finančnú spoluúčasť.

Mimoúrovňová križovatka na obchvate? Trnava a developer chcú riešenie presadiť

Križovatka Zavarskej ulice s obchvatom patrí medzi frekventované križovatky, stali sa tu v minulosti už viaceré nehody. Foto: Ján Král

reklama

 

Mesto Trnava a spoločnosť Logistické centrum Trnava budú spolupracovať pri presadzovaní výstavby mimoúrovňovej križovatky na križovaní cesty I/51 a Zavarskej cesty.

 

Trnava bude súhlasiť s výstavbou takejto križovatky v problémovom mieste na obchvate mesta, umožní použiť pozemky na výstavbu a poskytne aj finančnú spoluúčasť.

 

Vyplýva to z memoranda o spolupráci, ktoré odsúhlasili poslanci Mestského zastupiteľstva v Trnave.

reklama

 

Spoločnosť Logistické centrum Trnava má už roky vydané územné rozhodnutie na stavbu priemyselného a logistického centra východne od cesty I/51, ktorá tvorí obchvat Trnavy.

 

Podmienkou pre získanie stavebného povolenia a neskôr kolaudačného rozhodnutia je vyriešenie križovatky ciest I/51 a Zavarskej cesty v súlade s územným plánom mesta.

 

Stavebníkom by v tomto prípade mala byť Slovenská správa ciest, spoločný postup mesta Trnava a Logistického centra Trnava by mal urýchliť proces prípravy tejto investície.

 

Strany memoranda chcú s návrhom na spoluprácu osloviť aj Trnavský samosprávny kraj a ďalších investorov, ktorí plánujú stavať pri obchvate.

 

„Výstavbou Priemyselného a logistického centra Zavar bude vybudovaný multifunkčný areál na skladovanie a výrobnú činnosť, ktorý pomôže rozvoju podnikania na území mesta Trnava, ale bude aj novým impulzom na zvýšenie zamestnanosti a ekonomickej prosperity regiónu,“ píše sa v dôvodovej správe.

 

Logistické centrum Trnava sa má výhľadovo podieľať na príprave výstavby mimoúrovňovej križovatky čiastku asi milión eur, Trnava čiastkou pol milióna eur.

 

Z memoranda však zatiaľ nevyplývajú pre partnerov žiadne finančné záväzky.

 

Akákoľvek finančná spoluúčasť mesta bude podliehať schváleniu mestským zastupiteľstvom.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama