Trnavské rybníky
reklama

BLOG: Parkovacie domy majú zmysel, ľudia sa však do nich s autami nehrnú

BLOG - Trnavskými očami | 29.4.2021, 09.45, Ján Král

Trnavčania sa zatiaľ s vozidlami do parkovacích domov nehrnú, ukazuje to aj situácia na Starohájskej ulici.

BLOG: Parkovacie domy majú zmysel, ľudia sa však do nich s autami nehrnú

Ľudia pri poliklinike hľadajú miesto na parkovanie hlavne na klasickom parkovisku. Foto (3x): Ján Král

reklama

 

Zaparkovať pri trnavskej poliklinike nie je problém ani v čase najväčšieho dopravného náporu na túto lokalitu. Chytili ste sa pri tejto vete za hlavu?


Pravdou je, že ak chcete odstaviť vaše vozidlo na spodnom veľkokapacitnom parkovisku, budete zrejme v predpoludňajších hodinách dlho bezradne krúžiť a márne hľadať voľný flek. 


Stačí však, ak zabočíte do parkovacieho domu a objavíte "iný parkovací svet" s dostatkom miesta pre každého. Veta, ako z propagandistického letáku, ale je to skutočne tak... 

reklama


Niektoré miesta tu sú síce vyhradené pre konkrétne vozidlá, na streche parkovacieho domu je však permanentne dostatok voľných parkovacích plôch.


Stačí len vyjsť vozidlom o pár poschodí vyššie a zaparkujete bez problémov. Následne cez únikový východ pohodlne po schodisku zídete až na prízemie.


O možnosti parkovať na streche parkovacieho domu sme písali už v novembri 2019, mnohí vodiči si však stále na túto možnosť nezvykli. 

 


Tento stav zároveň otvára otázku, prečo je to tak?


Pochopiteľné je, že na spodnom otvorenom parkovisku sa snažia zaparkovať rodiny s deťmi, ktoré sa potrebujú presúvať s detským kočíkom, prípadne tu odstavujú vozidlá ľudia so sťaženou mobilitou, pre ktorých by bolo prekonávanie schodov náročné

 

V čom je však reálny problém pre ostatných? Slabá informovanosť? Prílišná pohodlnosť a neochota urobiť následne pár krokov navyše?


Alebo zohráva úlohu psychologický aspekt parkovacieho domu, v ktorom si menej skúsení vodiči netrúfajú parkovať? 


Ak je to tak, potom sa tlačí na jazyk otázka, či má vôbec v Trnave v exponovaných lokalitách zmysel plánovať parkovacie domy a nepôjde v konečnom efekte pri budovaní takýchto priestorov o neefektívne vynaložené peniaze.


Zrejme by nebolo zlé otvoriť na túto tému verejnú, alebo ešte lepšie, odbornú debatu.

 

Na vjazd do parkovacieho domu upozorňuje tabuľa na parkovisku.

 

Na parkovisku plno, na streche parkovacieho domu prázdno.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama