Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Oblastný futbalový zväz Trnava chce súťaže dohrať, dunajskostredský sezónu anuloval

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.4.2021, 11.19, Ján Král

V ObFZ Dunajská Streda sa sezóna nedohrá druhý rok po sebe.

Oblastný futbalový zväz Trnava chce súťaže dohrať, dunajskostredský sezónu anuloval

Ilustračné foto: Ján Král

reklama

 

Oblastný futbalový zväz Dunajská Streda anuloval súťaže. Rozhodnutie potvrdil pre portál sportnet.sk predseda zväzu Arpád Benovič. 


Vzhľadom na blížiaci sa možný reštart súťaží, ktorý súvisí s postupným uvoľňovaním protipandemických opatrení, ide o prekvapujúci krok.


Všeobecne totiž regionálne zväzy naprieč Slovenskom avizovali snahu o dohratie sezóny aspoň v obmedzenom režime, keď by sa do konca júna odohralo čo najviac stretnutí a v prípade, že by sa stihla odohrať viac ako polovica kôl, vyhlásili by postupujúcich a zostupujúcich zo súťaží.

reklama


"Rozhodli o tom prezidenti klubov. Z 32 klubov hlasovalo 30 a z nich len piati boli za pokračovanie súťaží. Ani som nečakal také jednoznačné rozhodnutie,“ cituje Benoviča Sportnet.


Oblastný futbalový zväz Trnava podobný krok neplánuje.

 

"Chceme sezónu dohrať, samozrejme, všetko závisí od uvoľnenia pandemických opatrení. Takisto neplánujeme rušiť ani Bestrent Cup," povedal nám predseda ObFZ Trnava Vladimír Hracho.


"Debatoval som s viacerými hráčmi z našich klubov, futbal im chýba a chcú v sezóne pokračovať. Som presvedčený, že po futbale bažia aj funkcionári a hlavne diváci," dodal.


Aj on si však uvedomuje, že aby sa súťaže dali vyhodnotiť, bude nutný reštart líg ešte v máji.

 

Zo strany štátu zatiaľ povolenie na takýto krok zatiaľ neprišlo, očakáva sa ale, že by sa veci mohli čoskoro pohnúť dopredu.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama