Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na opatrenia, ktoré pomôžu prechádzať živelným pohromám, vyčlenia 150-tisíc eur

AKTUALITY - Región | 2.5.2021, 09.02, prispievatelia

Peniaze z fondu je v tomto roku možné použiť aj na ozdravný rez stromov, ktoré ohrozujú ľudí na verejných priestranstvách.

Na opatrenia, ktoré pomôžu prechádzať živelným pohromám, vyčlenia 150-tisíc eur

Zo zasadnutia Rady Centrálneho krízového fondu TTSK. Foto: TTSK

reklama

 

Centrálny krízový fond Trnavského samosprávneho kraja prerozdelí v tomto roku medzi členské mestá a obce 150-tisíc eur na opatrenia, ktoré pomôžu predchádzať krízovým udalostiam.

 

Vyplýva to z tohtoročnej výzvy na predkladanie žiadostí o príspevok na tieto opatrenia.

 

„Chceme podporiť najmä aktivity, ktoré by mohli pomôcť predísť živelným udalostiam, katastrofám a krízam spôsobeným zmenou klímy na území Trnavského kraja. Som presvedčený, že aj týmto spôsobom dokážeme predísť škodám na majetku a pomôžeme zlepšiť život našich obyvateľov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

reklama

 

Čerpať príspevky môžu len tie mestá a obce, ktoré do fondu aj prispievajú. V tomto roku ich je 76, čo je zhruba tretina z celkového počtu samospráv v kraji.

 

Tohtoročnou novinkou je možnosť použitia príspevku z Centrálneho krízového fondu aj na ozdravný rez poškodených stromov, ktoré na základe dendrologického prieskumu ohrozujú zdravie a bezpečnosť na verejných priestranstvách.

 

Minimálna výška dotácie pre členské obce a mestá je 1000 eur a jej maximálna výška je 3000 eur. Termín na podávanie žiadostí je do 31. mája 2021.

 

Rada Centrálneho krízového fondu podporila čiastkou 5000 eur obec Potônske Lúky, ktorá potrebuje dobudovať filtre na vodu. V obci prekročila hodnota atrazínu v pitnej vode povolenú hranicu.

 

„Podávame pomocnú ruku, keď miestne samosprávy nedokážu vzniknuté situácie riešiť z vlastného rozpočtu,“ dodal Viskupič.

 

Centrálny krízový fond Trnavského samosprávneho kraja vznikol v roku 2009. Členské mestá a obce platia do fondu 50 centov za každého obyvateľa, župa prispieva čiastkou 66 centov na obyvateľa.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama