Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Prehliadky Trnavy so sprievodcom sú opäť k dispozícii, obmedzený je počet ľudí

AKTUALITY - Trnava | 3.5.2021, 11.47, prispievatelia

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism sa prispôsobila protipandemickým opatreniam a do ponuky zaradila komentované prehliadky pre malé skupinky turistov.

Prehliadky Trnavy so sprievodcom sú opäť k dispozícii, obmedzený je počet ľudí

Ilustračné foto: Alexandra Galambová

reklama

 

Oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism organizuje individuálne prehliadky Trnavy pre najviac päťčlenné skupiny.

 

Návštevníkom tak za dodržania protipandemických opatrení ponúka možnosť nazrieť do stredoveku, spoznať život richtárov alebo mestských katov.

 

Na výber je päť tematických okruhov, dva z nich sú špeciálne zamerané na rodiny s deťmi. Organizácia Trnava Tourism o tom informovala v tlačovej správe.

reklama

 

„Sme veľmi radi, že po dlhom čase môžeme opäť v našom meste privítať turistov. Verím, že komentované individuálne prehliadky budú mať u návštevníkov pozitívnu odozvu. Do ponuky boli zaradené práve pre pandémiu, takže sú prispôsobené na dodržiavanie pravidiel zamedzujúcim šíreniu ochorenia COVID-19,“ povedal zastupujúci výkonný riaditeľ oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism Alexander Prostinák.

 

Na individuálne prehliadky je potrebné vopred si rezervovať termín - v Turistickom informačnom centre - Región Trnava, ktoré sídli na prízemí Mestskej veže, e-mailom na info@trnavatourism.sk, alebo telefonicky na 033 32 36 440.

 

Sprievodca návštevníkom predstaví, ako sa v Trnave žilo v časoch, keď bola pokladaná za centrum uhorskej vzdelanosti a bola sídlom historickej Trnavskej univerzity.

 

Záujemcovia tiež môžu spoznať Trnavu ako slobodné kráľovské mesto. Na výber je aj možnosť spoznať život v Trnave počas stredoveku, pričom v tomto prípade turisti nakuknú aj do historickej kostnice. Špeciálne témy sú venované pre rodiny s deťmi.

 

Jedna z nich deti spolu s rodičmi zavedie na mestské hradby, druhá smeruje na trnavskú radnicu a do historickej pivnice.

 

Návštevníci majú možnosť nasadiť si na ruky putá a na vlastnej koži si na chvíľu vyskúšať, aký život mali stredovekí kriminálnici.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama