Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

NÁZORY: To, čo sa podarilo Gašparíkovi so Spartakom, nedokáže hocikto

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.5.2021, 08.41, Ján Král

Vyhrať derby je niekedy viac ako získať titul - známa veta futbalových fanúšikov. Obzvlášť platí, keď rivalovi pokazíte možné majstrovské oslavy. Futbalová Trnava má po nedeľnom triumfe nad Slovanom čo oslavovať.

NÁZORY: To, čo sa podarilo Gašparíkovi so Spartakom, nedokáže hocikto

Trénera Michala Gašparíka po víťazstve nad Slovanom hráči Spartaka vyhadzovali oslavne do vzduchu. Foto: Spartak Trnava

reklama

 

Najprv zopár faktov:


- V priebehu dvoch týždňov Spartak druhýkrát zdolal Slovan.


- Súperovi strelil v týchto dvoch vzájomných meraniach síl päť gólov a dostal iba jeden, aj to z pokutového kopu.

reklama


- Trnava vyhrala posledných šesť ligových stretnutí.


- Na jar už celkovo 10.


- A to červeno-čierni hrali 12 ligových súbojov, získali teda 30 z 36 možných jarných bodov so skóre 24:10.


- Ak by sa začínala liga vo februári, červeno-čierni by ju teraz s prehľadom viedli.


- Tréner Michal Gašparík má priemer získaného 2,5 bodu na ligový zápas. Pre porovnanie: Ajax Amsterdam, ktorý cez víkend oslávil majstrovský titul v holandskej Eredivisie, získal počas sezóny doteraz v priemere 2,54 bodu na stretnutie.


- Ak Dunajská Streda prehrá v sobotu na Slovane a Spartak zvíťazí v Zlatých Moravciach, na druhý DAC už budú andeli strácať iba dva body. V záverečnom kole sa mužstvá stretnú vo vzájomnom dueli na Žitnom ostrove...

 

 

Zatiaľ skromne, ale...

Táto jar skrátka je a ešte môže byť pre trnavský futbal mimoriadne zaujímavá. Hrá sa ešte o deväť bodov, pred Žilinou majú andeli osembodový náskok, minimálne bronzová priečka zabezpečujúca účasť v pohárovej Európe by im už utiecť nemala. 

 

Tým to však skončiť nemusí.

 

Tréner Michal Gašparík odráža novinárske otázky na prípadný atak druhej priečky skromnými vyjadreniami, čo je však skôr znakom taktiky a snahou sňať z mužstva tlak.


Rovnako to robil Nestor El Maestro, ktorý už na jeseň prvýkrát v kabíne mužstvu povedal, že môže získať titul, no na verejnosti ešte mesiace potom tvrdil, že je to pre trnavský klub utópia.

 

No a že sa napokon 5. mája 2018 v Trnave zatriasla zem, azda netreba nikomu pripomínať...

 

 

VIDEO - Veľké emócie po víťazstve v derby nad Slovanom:

 

 

Keď si veci sadnú...

Súčasné mužstvo Spartaka je veľmi dobre zostavené a ukázalo to aj v derby. Miesto zranenej brankárskej opory Rusova si zastal Takáč ako starý mazák, pripomeňme, že doteraz v lige inkasoval jediný gól - aj to z penalty.


Obrana je pevná, ale zároveň mimoriadne futbalová. Pri sebavedomom, súbojovo silnom a zároveň konštruktívnom Twardzikovi sa môžu na stopérskom poste zdokonaľovať mladí Kóša, Tumma a aj Anthony (áno, ten má stále len 23 rokov), na krajoch hrajú v reprezentačnej forme Koštrna s Mikovičom.


Kvalitu slovenskej ligy presahujúci štít stredovej formácie Savvidis je spoľahlivým predvojom obranného valu a zároveň dôležitým pojítkom medzi defenzívnou a ofenzívnou činnosťou.


Univerzál Grič svoju fyzičnosť odovzdáva v prospech tímu v zálohe a keď treba, tak i na stopérskom poste. 


Bukata sa vrátil po zranení v skvelej forme a hoci je Vlasko typický špílmacher, v posledných dueloch bojuje ako mu sily stačia a nešetrí súperov v súbojoch.


Cabrala a Bamideleho upratal Gašparík do priestorov a úloh, ktoré im svedčia a v ktorých oproti jeseni vyrástli o triedu.

 

Ristovski je na hrote čoraz lepší, sklepne loptu, v súbojoch ťaží z dobrej postavy, má výber miesta a gólovo sa rozstrieľal.


Hoci sa základná zostava pomerne vyprofilovala, aj na lavičke sú adepti, ktorí dokážu v prípade potreby vhodne naskočiť.

 

 

 

Mužstvo má jasný rukopis

Zo strany andelov to proti Slovanu nebolo len odbojované víťazstvo. Bol tam veľký kumšt, herná sebadôvera, dôraz v zadných líniách, nebojácnosť v hre dopredu, červeno-čierni dokázali konštruktívne vymanévrovať aj z ťažkých pozícií.

 

Skutočne, miestami až človek neveril, že sleduje toľko zatracovanú slovenskú ligu. 

 

Orchester by však nemal želaný súzvuk bez správneho dirigenta. Spartak má pod vedením Gašparíka drajv. 

 

Mladý kouč mužstvu vštepil nielen správnu taktiku a ideálne hráčov poukladal, ale zároveň spolu s kolegami dokázal navodiť v tíme atmosféru, ktorá ženie hráčov dopredu sama.

 

Toto nedokáže hocikto.

 

Zároveň vystupuje naďalej pokorne. Získal si sympatie aj u tých, ktorých musel po svojom nástupe o svojich kvalitách najprv presviedčať.

 

Ak sa toto mužstvo podarí udržať pokope, prípadne zásahy doň budú len minimálne a robené s citom, môže byť aj budúca sezóna pre Trnavu veľmi zaujímavá.

 

To všetko bude záležať najmä od finančnej kondície klubu. No to už je skôr otázka na majiteľov klubu.


Súčasnosť si však treba vychutnávať plnými dúškami. Snáď budú môcť trnavskí fanúšikovia, hoc aj v obmedzenom počte, zatlieskať hráčom po zápase priamo z tribún ešte túto jar.

 

Návrat ľudí by bol ďalší z vrcholov sezóny. Stačí si len predstaviť, čo by sa dialo v hľadisku, keby mohol nedeľnú deštrukciu Slovana sledovať zaplnený trnavský štadión...

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama