Trnavské rybníky
reklama

Bročka má vyzývateľa: Marián Galbavý oznámil kandidatúru na primátora Trnavy

AKTUALITY - Voľby | 6.5.2021, 16.24, prispievatelia

Osloviť chce všetkých, ktorí majú záujem a chuť rozvíjať Trnavu a realizovať sa.

Bročka má vyzývateľa: Marián Galbavý oznámil kandidatúru na primátora Trnavy

Marián Galbavý. Foto: archív MG

reklama

 

O post primátora Trnavy sa bude uchádzať Marián Galbavý. Kandidatúru ohlásil viac ako rok pred komunálnymi voľbami, ktoré budú na jeseň 2022. 


Oficiálne svoje zámery predstavil 49-ročný rodený Trnavčan vo štvrtok popoludní na Trojičnom námestí. 


"Trnava je mesto, na ktorom mi záleží, ktoré mám rád, a ku ktorému mám vzťah. Práve preto je mojou víziou spraviť z Trnavy moderné mesto, ktoré pozorne počúva svojich občanov. Poznám však aj ľudí, ktorí necítia, že ich naše mesto skutočne počúva. Cítia sa odstrčení a cudzí. Je to pre mňa neprípustný fakt, ktorý je zároveň motiváciou k zmene. Chcem byť ľuďom partnerom, ktorý počúva občanov bez rozdielu, keď sa prihovárajú svojej Trnave," uviedol Galbavý.

Ružový park
reklama


O post primátora sa uchádzal aj vo voľbách v roku 2018. Čaká ho teda ďalší volebný súboj s Petrom Bročkom, ktorý už tiež na sociálnej sieti opakovane potvrdil, že znova bude kandidovať.


"Mojou víziou je, aby Trnava prosperovala aj po ekonomickej stránke. Mesto sa netvorí pre stavby, ktoré nemajú srdce. Mesto sa nebuduje pre pomníky ega a nezadlžuje občanov na generácie. Mesto je tvorené pre ľudí, aby v ňom žili spokojne. Občania nemajú mať obavy o to, že platia najvyššie dane, poplatky za ubytovanie a v centre majú to najdrahšie parkovné. Chcem, aby občania už viac nemali pocit, že im niečo uberá na kvalite života v našom meste. Trnava má potenciál byť inšpiráciou, centrom inovácií a kreativity. Centrom, ktoré poskytuje dostatočný priestor pre všetkých šikovných ľudí s túžbou tvoriť lepšie miesto pre druhých. Jedného dňa možno vlaky budú voziť ľudí za vysnívanou prácou opačným smerom. Z Bratislavy do Trnavy," pokračoval.

 


Do kandidatúry ide ako nezávislý, bude sa však uchádzať o širokú podporu demokratických politických strán.

 

 "Mojou víziou je osloviť všetkých. Všetky systémové demokratické strany. Všetkých, ktorí majú záujem a chuť rozvíjať naše mesto. Všetkých, ktorí sa chcú realizovať. Všetkých, ktorí sú pripravení za svoje mesto bojovať, ktorým na našom meste záleží rovnako ako mne. Pretože v Trnave vždy platilo heslo: Najskôr Trnava a potom ostatné," dodal. 

 

Podľa Galbavého by ďalšie štyri roky Bročku na radnici mohli byť pre mesto fatálne.

 

„Keď si uvedomíme, že už dnes vyhnal dane na maximum, zaťažil mesto úvermi v značenej výške, neviem si dosť dobre predstaviť, čo by robil tie ďalšie štyri roky, kam by sa to mohlo ešte posunúť,“ narážal na zvýšené sadzby miestnych daní a nedávno schválený deväťmiliónový úverový rámec, ktorý schválili mestskí poslanci.
 

Marián Galbavý je fanúšikom trnavského Spartaka, svojho času dokonca viedol oficiálne fanúšikovské združenie. Na skútri, ktorý je jeho častým dopravným prostriedkom po Trnave, má nápis venovaný zisku ligového titulu v roku 2018. Foto: Ján Král

 

 

Marián Galbavý je civilným povolaním advokát, vedie vlastnú kanceláriu.


Založil združenie na ochranu spotrebiteľov Helpathand a vykonáva funkciu jeho predsedu. Aktívne sa svojho času angažoval vo fanúšikovských hnutiach trnavského Spartaka.

 

Poslancom Mestského zastupiteľstva Trnavy sa prvýkrát stal v roku 2014. Pôvodne ako poslanec združenia Lepšia Trnava, neskôr sa názorovo rozišiel s Petrom Bročkom a momentálne pôsobí v zastupiteľstve najmä ako jeho oponent. 

 

Je tiež poslancom Trnavského samosprávneho kraja.


Viac o jeho kandidatúre nájdete na www.mariangalbavy.sk

 

pm, Ján Král

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama