Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V trnavskej automobilke Stellantis vyrobili už milión vozidiel Citroën C3

AKTUALITY - Trnava | 7.5.2021, 10.25, prispievatelia

Autá z Trnavy jazdia vo Francúzsku, Taliansku, Španielsku, ale aj na cestách Japonska, Guinei, Švédska, Fínska, či Islandu. Na Slovensku skončilo asi jedno percento produkcie.

V trnavskej automobilke Stellantis vyrobili už milión vozidiel Citroën C3

Citroën C3. Foto: Stellantis Slovakia

reklama

 

V trnavskej automobilke Stellantis Slovakia vyrobili už miliónte vozidlo modelu Citroën C3, ktorý sa exkluzívne vyrába len v Trnave.

 

Vozidlo v atraktívnej modrej farbe Spring Blue, poháňané trojvalcovým benzínovým motorom s objemom 1,2 litra si priamo z výrobnej linky prišla prevziať jeho nová majiteľka z Bratislavy. Automobilka o tom informovala v tlačovej správe.

 

Sériovú výrobu tohto modelu spustili v roku 2016. Od uvedenia na trh sa tak stal obľúbeným medzi klientmi nielen na domácej pôde, kde končí približne jedno percento produkcie, ale predovšetkým na zahraničných trhoch.

reklama

 

Momentálne tvorí Citroën C3 viac ako polovicu objemu dennej výroby v trnavskej automobilke.

 

Najviac áut vyrobili pre klientov z Francúzska, Talianska a Španielska. Citroën C3, vyrábaný len v trnavskej automobilke, je možné stretnúť aj na cestách Japonska, Guinei, Švédska, Fínska, či na Islande.

 

Napriek tomu, že sa vyrobilo už milión kusov, je malá šanca, že sa stretnú dve rovnaké autá.

 

Trnavská automobilka vyrába Citroën v siedmich rôznych farebných odtieňoch ponúka k nemu až 97 rôznych možností na dotvorenie modelu podľa požiadaviek zákazníka.

 

Klienti preferujúci tento model si ho najčastejšie volia v bielej farbe BLANQUISE, v sivej farbe PLATINIUM a v béžovej SABLE.

 

V Trnave sa ešte vyrába nový model Peugeot 208.

 

(TS, red)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama