Spartak remizoval v Zlatých Moravciach, definitívu pohárovej Európy ešte nemá

ŠPORT - Futbal - Spartak | 8.5.2021, 19.04, Ján Král

Futbalisti Spartaka v zostave oklieštenej zraneniami remizovali na pôde Zlatých Moraviec. Domáci sa sústredili na defenzívu, na ktorú Trnavčania nedokázali nájsť recept.

Spartak remizoval v Zlatých Moravciach, definitívu pohárovej Európy ešte nemá

Spartakovec Kyriakos Savvidis (v bielom) v súboji s Martinom Tóthom. Foto: Lukáš Grinaj

Trénerovi Spartaka Gašparíkovi chýbali zo zdravotných dôvodov traja zo štyroch stopérov – Tumma, Kóša i Twardzik. Stihol sa však uzdraviť Anthony a vytvoril dvojičku v strede obrany s Gričom.

Na ľavej strane obrany nahradil vykartovaného Mikoviča Trajkovski. K dispozícii nebol ani Vlasko, na jeho pozícii od začiatku hral Iglesias.

Fit nebol tiež brankár Takáč, medzi tri žrde tak išiel Kamenár. Celkovo tak musel kouč Trnavy oproti úspešnému derby spraviť v základnej zostave až štyri vynútené zmeny.

Absencie sa podpísali na hernom prejave andelov v prvom polčase. Hra sa odvíjala hlavne medzi šestnástkami. Zlaté Moravce sa sústredili na defenzívu, Trnavčania boli aktívnejší, do šancí sa však dostávali len pomerne ťažko.

Po Cabralovej prihrávke z pravej strany mohol v úvode skorovať Ristovski, no trafil do obrancu.

Potom sa dlhšie nič zaujímavé nedialo, až Chovanovi zavaril Čögley, ktorý pred Bamidelem hasil tak nešikovne, že brankár domácich musel vyrážať loptu na roh.

Bukatova strela o pár momentov neskôr letela nad. Tutovku mal v 27. minúte po kombinácii Savvidisa s Iglesiasom Cabral, Brazílčan však sám pred Chovanom trafil len gólmana Zlatých Moraviec.

Zlaté Moravce pohrozili iba po rohovom kope Hrnčára, no hlavička Menicha smerovala presne do miest, kde stál pripravený Kamenár.

Po zmene strán sa hralo v podstate na jednu bránku, Trnavčania dobýjali zavretú obranu súpera. Do pokutového územia adresovali veľké množstvo centrovaných lôpt, s ktorými si však domáca defenzíva dokázala poradiť.

V 55. minúte sa cez hradbu tiel predieral Ristovski, lopta sa odrazila k Iglesiasovi, ktorého ranu vyrazil Chovan.

Veľkú šancu mal po hodine hry Bamidele, Chovan mu zmenšil uhol a nigérijský krídelník netrafil priestor bránky.

Spoza šestnástky to v ďalšom priebehu hry neúspešne skúšali Iglesias, Trajkovski aj Koštrna.

V 79. minúte takmer z ničoho nič udrel ViOn. V strede ihriska pokazil rozohrávku Savvidis, nasledovala kontra domácich, Čonkov center prešiel až na zadnú žrď k Hrnčárovi, ktorý zo šesť metrov prestrelil bránku.

Gól v stretnutí napokon nepadol, Zlatým Moravciam defenzívna taktika priniesla bod za bezgólovú remízu. Keďže Žilina porazila Trenčín 5:3, andeli musia naďalej bojovať o tretiu priečku zabezpečujúcu pohárovú Európu.

Spartak a šošonov síce delí dve kolá pred koncom šesť bodov, MŠK má však lepšie vzájomné zápasy, ktoré v konečnej tabuľke pri prípadnej rovnosti bodov rozhodujú.

Fortuna liga - 8. kolo nadstavbovej časti - skupina o titul:

ViOn Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:0
ŽK: Moško, Čögley, Balaj, Hrnčár - Savvidis
Rozhodovali: Dohál - Vitko, Halíček
Bez divákov
VION: Chovan - Čögley, Moško, Menich, Chren - Grozdanovski, Tóth - Hrnčár, Kyziridis (57. Orávik), Čonka – Balaj. Tréner: Benkovský.
SPARTAK: Kamenár - Koštrna, Grič, Anthony, Trajkovski (82. Tsaousis) - Savvidis - Cabral, Bukata, Iglesias, Bamidele Yusuf (73. Johnson Nsumoh) - Ristovski. Tréner: Gašparík.

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: „Snažili sme sa pracovať s priestorom, no v prvom polčase sme urobili jednu chybu vo vykrývaní priestoru, čo Trnava hneď využila, ale Chovan nás podržal. Zápas sa vyvíjal tak, ako sme predpokladali. Hráči splnili tie úlohy, ktoré mali. Jasné, že sme chceli byť trochu nebezpečnejší smerom dopredu. Napriek tomu, tá jedna šanca, na ktorú sme čakali prišla. Mali sme ju premeniť a mohli sme mať tri body.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „S výkonom som spokojný, nemôžem chalanom nič povedať. Celý zápas sa snažili, dali do toho maximum, jediné, čo nám chýbalo, boli tie góly. Keby sa nám podarilo nejaký streliť, futbal by vyzeral inak. Súper sa sústredil na ubránenie výsledku. My sme sa snažili kombinovať počas celého zápasu, ale tie šance, čo sme si vytvorili, sme nepremenili a preto ten zápas skončil 0:0. Pretým v zápasoch sme boli efektívni, darilo sa nám dávať tie góly, teraz sme mali tri-štyri také šance, že z toho mohol padnúť gól, bohužiaľ, nepadol. Ideme ďalej, svoj cieľ sme ešte nesplnili.“