Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Útočník Spartaka Ristovski ide na majstrovstvá Európy, od Trnavy dostal voľno

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.5.2021, 15.23, Ján Král

Na sobotný zápas v Dunajskej Strede už za Spartak nenastúpi. Andeli sa ale hráča, ktorý je v klube na hosťovaní, snažia získať na prestup.

Útočník Spartaka Ristovski ide na majstrovstvá Európy, od Trnavy dostal voľno

Milan Ristovski. Foto: Spartak Trnava

reklama

 

Útočník trnavského Spartaka Milan Ristovski pocestuje na majstrovstvá Európy. Kmeňový hráč Rijeky, ktorý je v Trnave zatiaľ na hosťovaní do konca sezóny, dostal pozvánku do národného tímu Severného Macedónska.


Dvadsaťtriročný zakončovateľ figuruje v 26-člennom výbere trénera Igora Angelovskeho. Portál macedonianfootball.com označil pozvánku pre hráča za najväčšie prekvapenie nominácie, keďže doteraz v národnom tíme nefiguroval.


Ristovski minulý rok zažiaril v slovenskej lige v drese Nitry. Po hosťovaní pod Zoborom sa vrátil do Rijeky, kde ho však v rozlete zastavilo zranenie.

reklama


Veľa toho neodohral, v zime ho následne získala na polročnú výpožičku Trnava, v drese ktorej strelil päť gólov. V tíme mal pevné miesto v základnej zostave.


Vzhľadom na reprezentačnú nomináciu už Ristovski nenastúpi za Spartak v sobotnom dueli na pôde Dunajskej Stredy (22. mája o 19:00). Andeli už majú istotu tretieho miesta v tabuľke a tak umožnia hráčovi odcestovať domov skôr.


"Milanovi som pogratuloval k nominácii a zároveň som sa ho spýtal, či chce voľno. Nechal som to na ňom, rozhodol sa, že možnosť prijme. Uvoľnili sme ho teda, potrebuje si ešte doliečiť členok, pretože hrával so sebazaprením. Jeho štart na EURO to ale negatívne neovplyvní, bude k dispozícii," povedal tréner Spartaka Michal Gašparík.


Spartakovci medzičasom vstúpili do rokovaní s Rijekou ohľadne zotrvania Ristovskeho v slovenskom Ríme aj v novej sezóne. Definitíva zatiaľ nepadla.


V poslednom kole aktuálnej sezóny v Dunajskej Strede pre deväť žltých kariet nemôže hrať ani ďalší legionár Kyriakos Savvidis, ktorému už klub tiež umožnil odcestovať do Grécka. 


Trnavčania sa musia na Žitnom ostrove zaobísť aj bez krídelníka Yanna Yaoa, ktorý má zlomenú ruku. Únavovú zlomeninu nohy najnovšie röntgen potvrdil aj v prípade Gergelyho Tummu, u ktorého dlhšie nevedeli vyšetreniami odhaliť presný dôvod jeho bolestí.


"Už mesiac netrénoval, teraz sa potvrdilo, že ide o zlomeninu. Čakáme na správu lekára, ako dlho bude mimo hry," uviedol trnavský kouč.


Dlhšia pauza čaká aj Samuel Benoviča, ktorý si poškodil menisku a má natrhnutý predný krížny väz.

 

Filip Twardzik si doliečuje bolestivý členok a proti DAC do hry tiež nezasiahne.


V Dunajskej Strede už de facto o nič nepôjde, napriek tomu si ani jedno družstvo nemôže dovoliť prestížny súboj vypustiť.


"K zápasu pristúpime rovnako ako ostatným, akurát odpadne tlak na výsledok. Urobíme určité zmeny v zostave, ale nebude ich veľa," dodal Gašparík.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama