Trnavské rybníky
reklama

Bystrík chystá koncert v Trnave a Jaslovských Bohuniciach, zverejnil nový videoklip

RELAX - Trnavské pikošky | 21.5.2021, 10.40, prispievatelia

Trnavský spevák prináša odkaz lásky pre svojich rodičov, venuje im emotívnu novinku Nad horou.

Bystrík chystá koncert v Trnave a Jaslovských Bohuniciach, zverejnil nový videoklip

Spevák Bystrík. Foto: Tomáš Dananai

reklama


Obľúbený spevák a skladateľ Bystrík predstavuje emotívnu pieseň Nad horou. Autorom hudby aj textu je Bystrík, o aranžmány sa postarali Bystrík s kapelou.

 

Výslednú produkciu má na konte Vladimír Gnepa. Do pesničky si Bystrík prizval špeciálneho hosťa - na violu zahral Július Greguš.

 

Animovaný klip zveril spevák talentovanej ilustrátorke a grafičke Nikolete Gajarovej. Novinku Nad horou Bystrík venoval svojim rodičom.

reklama


Sympatický Trnavčan obdivuje folklór i ľudovú hudbu a nachádza v nej nekonečnú inšpiráciu. Cítiť to aj z najnovšej piesne, ktorá pochádza z albumu Hej dievča.

 

Podklady a základný aranžmán skladby Nad horou sa nahrávali v domovskom štúdiu Bystríka B3K studio. Výsledný zvuk dokončili v štúdiu Basem3nt v Prešove. 


„Skladbu som mal v hlave už dlhé roky, stále som túžil opísať príbeh mojich rodičov, len som dlho nenachádzal tie správne slová. Až jedného dňa mi napadla myšlienka, opísať ho trošku rozprávkovo – ľudovo očami chlapca. V tej piesni je silný a krásny príbeh lásky šuhaja a dievčiny, ktorí pretancujú celú noc na lúke a pred úsvitom sa musia rozlúčiť. A šuhaj sa lúči so slovami – vždy, keď zavrieš oči, s láskou na mňa spomínaj," vyznal sa Bystrík. 


Na skladbe Nad horou spolupracovala kapela v zložení bicie Gabriel Vohlárik, basgitara Peter Kadera, gitara Adam Cisár, klavír Tomáš Garček, trúbka Ondrej Kadlečík a hosť na violu Július Greguš. K atmosfére a textu doladili aj animovaný klip.


„Na animáciu videoklipu sme si vybrali talentovanú ilustrátorku a grafičku Nikoletu Gajarovú. Hľadali sme nejakého tvorcu, ktorý by dal silnému príbehu v piesni aj priliehavý emotívny rozmer. A Nikoleta to krásne zobrazila práve animáciami. Jej žensky nežný prístup si perfektne porozumel s textom skladby. Je tam krása, smútok aj nádej. Všetko to, čo robí vzťah silným,“ prezradil Bystrík. 

 


Víťaz súťaže Coca-Cola Popstar 2005 sa už nevie dočkať, kedy si zahrá naživo pred publikom.


„Máme už zopár termínov na koncerty, ale stále čakáme, ako sa vyvinie situácia. Každopádne sa veľmi tešíme na koncertovanie, lebo nám to chýba. Atmosféra a hlavne ľudia. Chystáme s kapelou urobiť nový koncertný program, aby sme boli pripravení. Už 17. júla sa na nás môžete tešiť na festivale vo Svite, 29. augusta máme spoločný koncert s Kandráčovcami v Jaslovských Bohuniciach a pripravujeme krásny koncert v Trnave,“ uzatvára Bystrík.


Album Hej dievča pokrstili na výročnom koncerte 15 rokov s Bystrík bandou v trnavskom amfiteátri. Symbolicky ho uviedli do života spoločne s Bystríkom všetky manželky členov kapely.

 

Rôznorodý album obsahuje nové skladby, ale aj  staršie single ako Prajem si, Nech to trvá alebo duet s Robom Pappom. 

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama