Trnavské rybníky
reklama

Krajčo pôjde peši z Trnavy na Záruby. Pridá sa aj Bročka, môžete i vy

RELAX - Trnavské pikošky | 25.5.2021, 10.44, Ján Král

Mestský poslanec chce pochodom podporiť myšlienku vybudovania cyklotrasy spájajúcej mesto s Malými Karpatmi a tiež zviditeľniť Nadáciu Trnava Trnavčanom.

Krajčo pôjde peši z Trnavy na Záruby. Pridá sa aj Bročka, môžete i vy

Marcel Krajčo je mestský poslanec z klubu Za lepšiu Trnavu. Foto: Ján Král

reklama

 

Pôjdu peši z Trnavy na Záruby. V sobotu 29. mája sa uskutoční turistický pochod s charitatívnym podtónom. Jeho cieľom je urobiť niečo pre svoje zdravie a zároveň podporiť Nadáciu Trnava Trnavčanom.


S myšlienkou prichádza mestský poslanec Marcel Krajčo. Na pochod pozýva všetkých záujemcov.

 

Zraz bude o 7:00 na Trojičnom námestí, účastníci následne vyrazia smerom na Štrky, Boleráz, okolo priehrady do Smoleníc a odtiaľ turistickou trasou vystúpia na Záruby, najvyšší vrch Malých Karpát.

reklama


Návrat bude už individuálny, do Trnavy sa dá ísť zo Smoleníc aj vlakom alebo autobusom. Pochod sa uskutoční za každého počasia.


„Podarilo sa mi v poslednom čase schudnúť a jedným z dôvodov úspechu je fakt, že denne kráčam 25-tisíc krokov. Sám sa čudujem, aké dovtedy nepredstaviteľné vzdialenosti dokáže človek prejsť a nepotrebuje na to ani auto. Skrsla mi myšlienka spojiť pochodom moju rodnú Trnavu a najvyšší bod Malých Karpát bez použitia iného dopravného prostriedku, než vlastných nôh,“ vysvetľuje svoj nápad Krajčo.


Účastníci pochodu prejdú trasu dlhú približne 28 kilometrov. Organizátor akcie odporúča mať pohodlnú obuv, dostatok tekutín so sebou a aspoň miernu kondíciu. Na trasu sa podľa Krajča vydá aj primátor Trnavy Peter Bročka, ktorý prisľúbil účasť.


„Mám rád, keď sa v rámci jednej akcie podporí viacero nápadov, a preto by som pochod spojil s dvomi myšlienkami. Prvou je, že si prejdeme približnú trasu, ktorou by mohla viesť cyklotrasa Trnava – Smolenice. Je to základná spojnica obyvateľov medzi najbližšími kopcami a myslím, že už dávno mala slúžiť. Faktom je, že stále nie je ani na papieri,“ pokračuje.


„Druhou ideou je propagácia Nadácie Trnava Trnavčanom. Len málokto vie, že mesto zriaďuje túto organizáciu, ktorá každoročne pomáha Trnavčanom. Preto by som bol rád, keby ľudia naše kráčanie podporili symbolickou sumou. Sám som dlho o tejto nadácii netušil a nedávno mi pomohla, keď som potreboval príspevok na rehabilitačné cvičenia pre môjho syna. Chod nadácie platí mesto a tým pádom všetky, teda sto percent darovaných príspevkov používa na pomoc pre tých, ktorí ju potrebujú,“ napísal v pozvánke.

 

Ľubovoľnú sumu môžu darcovia poukázať na transparentný účet SK94 0900 0000 0051 6791 2901. Krajčo si dáva za cieľ vyzbieranie aspoň 767 eur. Ide zároveň o číslo, ktoré zodpovedá nadmorskej výške vrcholu Záruby.

 

O čom je Nadácia Trnava Trnavčanom?

Prostriedky Nadácie Trnava Trnavčanom sú určené pre všetkých žiadateľov z radov právnických alebo fyzických osôb, ktorých sídlo alebo trvalé bydlisko je na území mesta Trnava, a ktorí majú dobré nápady v oblastiach rozvoja miestneho darcovstva a filantropie, ochrany duchovných a kultúrnych hodnôt, práce s mládežou a rozvoja telesnej kultúry, vzdelávania, vedy a kultúry.

 

Nadácia tiež podľa svojich plánov chce podporovať umelecké aktivity - divadelné, vydavateľské a hudobné.


Zároveň si kladie za cieľ pomoc a podporu ľudí v núdzi a sociálne odkázaných, pomoc zdravotne postihnutým a sociálne slabším občanom, ochranu a tvorbu životného prostredia a starostlivosť o všestranný rozvoj mesta.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama