Trnavské rybníky
reklama

Hokejoví majstri Stupka a Jedlička prinesú extraligovú trofej do Trnavy

ŠPORT - Hokej | 25.5.2021, 13.05, Ján Král

Záujemcovia budú mať možnosť vyfotografovať sa s trofejou aj hráčmi.

Hokejoví majstri Stupka a Jedlička prinesú extraligovú trofej do Trnavy

Václav Stupka s rodinou a majstrovskou trofejou. Foto: archív VS

Púpavy pri aleji
reklama

 

Splnil sa im sen, o eufóriu sa podelia s fanúšikmi. Odchovanci trnavského hokeja Václav Stupka a Maroš Jedlička získali s hokejovým Zvolenom extraligový titul.

 

V piatok prinesú do slovenského Ríma poháre pre víťaza základnej časti aj play-off, aby si ich užili spoločne s priaznivcami z mesta, kde s týmto populárnym športom začínali.


V piatok 28. mája od 16:30 sa bude možné s hokejistami stretnúť na zadnej terase v podniku Čajka na Halenárskej ulici. 

ŠUPA technika
reklama


Hokejisti tu budú spoločne so svojimi rodinami a kamarátmi, záujemcovia sa budú môcť vyfotografovať spoločne s hráčmi a trofejami.


Podobnú šancu budú mať Trnavčania aj v nedeľu 30. mája od 15:00 do 19:00 v areáli zimného štadióna, kde organizuje Deň otvorených dverí hokejový klub.

 

Gladiátori pozývajú verejnosť na stretnutie s ligovými šampiónmi Stupkom a Jedličkom, ako aj finalistom Adamom Drgoňom, ktorý tiež vzišiel z trnavskej hokejovej liahne a počas sezóny nastupoval za Poprad.


HK Gladiators v rámci akcie pripravujú aj autogramiádu hokejistov, predstavenie hráčov na novú sezónu, športové súťaže pre deti a rôzne atrakcie pre najmenších. 


Vstupné stanovili na tri eurá, v cene lístka je pivo a kofola. Deti do 18 rokov a hokejisti HK Trnava majú vstup zdarma.

 

 

Kariéru chce raz ukončiť v Trnave

Václav Stupka získal majstrovský titul prvýkrát ako 34-ročný. Okrem Trnavy hrával aj za Žilinu, Piešťany, Košice, Glasgow Clan, Nové Zámky, Banskú Bystricu a víťazný pocit si napokon užil vo Zvolene. 


"Doteraz sa tie sezóny skončili akoby predčasne, niečím neukončeným, po vypadnutí v play-off sme len pozorovali ostatné tímy a teraz si to užívame my. Treba sa však už chystať na ďalšiu sezónu a opäť sa pokúsiť o úspech," hovorí Václav Stupka, ktorý potvrdil, že v kariére bude pokračovať vo Zvolene.


Už sa však aj mediálne vyjadril, že záver kariéry si raz vie predstaviť v trnavskom drese. "Ešte mi zatiaľ z klubu nevolali..." usmial sa. 


"Teraz ale trénuje áčko Martin Baran, s ktorým sme spolu hokejovo vyrastali a hrávali. Povedal som mu nech naberie skúsenosti a keď bude z neho ostrieľaný tréner, prídem pod ním hrávať," pridal zvesela.


"Bolo by to super, Trnavu mám veľmi rád. Odtiaľto som odišiel do extraligy, spraviť vo svojom meste pekný výsledok a niečo vyhrať by bolo výborné."


Na nedeľnej akcii u gladiátorov sa stretne aj s ďalším trnavským odchovancom Adamom Drgoňom, ktorý nastupoval za finálového súpera Zvolena z Popradu.


"Už sme sa s Adamom od finále stretli, ale vychutnám si to, až keď budeme na mieste činu. Dovolím mu pochytať si pohár," nezaprel v sebe veselú povahu. "Aj keď teda samozrejme musím priznať, že Adam trofej vyhral už dvakrát," dodal Václav Stupka.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama