Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Trnave mala cez víkend gravitácia voľno, do vzduchu išli stovky kilogramov

ŠPORT - Silové športy | 27.5.2021, 12.37, prispievatelia

Medzinárodné majstrovstvá SLOVENSKA 2021 v silovom trojboji, v mŕtvom ťahu a v tlaku na lavičke ozdobili historicky najlepšie výkony. 

V Trnave mala cez víkend gravitácia voľno, do vzduchu išli stovky kilogramov

Andrej Katrenčík počas výkonu s 320 kg. Foto: Ján Šuráň – AWPC – Slovakia

JM 2
reklama

 

Počas víkendu sa 249 pretekárov zo Slovenska, Česka, a Chorvátska stretlo na dvojdňovom šampionáte v Trnave.

 

Slovenská amatérska federácia silového trojboja, ktorú fanúšikovia silových športov poznajú skôr pod značkou AWPC – Slovakia, organizovala cez víkend nominačný pretek na jesenné WUAP majstrovstvá sveta. 


Na šampionáte bolo prekonaných množstvo slovenských rekordov o vrchol sa však postaral pretekár z Českej republiky Marek „Folha“ Zych.

3XP proteínové tyčinky
reklama


Súťaž sa na základe opatrení konala bez divákov, organizátor však pripravil pre všetkých priaznivcov tohto športu priamy prenos, ktorý mohli sledovať počas viac ako 29 hodín.

 

Búrlivú atmosféru v hale pri viacerých extrémnych výkonoch však súťažiacim vytvorili aspoň ich súperi a členovia sprievodných tímov. A to, že bola naozaj búrlivá a žičlivá si sami môžete vychutnať na videu. 


Video z pokusu Mareka Zycha:

 

Medzi súťažiacimi sa nestratili ani pretekári z usporiadateľského klubu Sport club POHODA Trnava. 


Najvýraznejšie sa do výsledkovej listiny zapísal Andrej Katrenčík, ktorý v silovom trojboji RAW v kategórii do 125 kg zvládol v súčte 915 kg (drep 355 kg, tlak na lavičke 230 kg a mŕtvy ťah 330 kg) a získal titul Majstra Slovenska.

 

Andrejov výsledný trojboj je zároveň absolútnym RAW rekordom federácie AWPC-Slovakia. 


Patrik Peciar.

 

 

Cenný výsledok dosiahol Patrik Peciar, ktorý sa na súťažné pódium vrátil po piatich rokoch. V silovom trojboji RAW, v kategórii do 100 kg „zapísal“ spolu 680 kg a získal v konkurencii 12 pretekárov bronzovú medailu.

 

Mimochodom, v roku 2016, kedy evidujeme Patrikovu poslednú medzinárodnú súťaž, mu presne tento istý výsledok stačil v Maďarku na Majstrovstvách Európy na zisk striebornej medaile, čo len dokumentuje vysokú športovú úroveň tohtoročného šampionátu v Trnave. 

 

Za zmienku stojí aj výkon Andreja Smutného v disciplíne tlak na lavičke RAW, ktorý v kategórii masters M40-49 do 125 kg získal výkonom 195 kg bronz. 


Andrej Smutný.

 

 

Ďalší medailisti z SCP Trnava:

V silovom trojboji získali zlato Gabriela Kyselová a Michal Móry, bronz Miroslav Sobota.


V mŕtvom ťahu si zlato vybojovali Kevin Anthony Kalapoš a Michal Móry, striebro Michal Buranský.


V tlaku na lavičke obsadili zlatú priečku Jozef Belica a Boris Švirec, striebornú Peter Klimo a bronzovú Andrej Smutný a David Benca.

 

Zaujímavosťou bolo, že v kategórii masters 60+, teda pretekárov starších ako 60 rokov sa na stupeň víťazov okrem Jozefa Belicu (1. miesto) a Petra Klima (2. miesto) postavil Michal Juriš z Gym studia Albert Trnava(3. miesto), ktorý s Jozefom Belicom tvoria tréningovú dvojicu už viac ako 3 roky. 


Stupeň víťazov - kategória do 125 kg, M60+.

 


Oficiálne výsledky šampionátu nájdete na webovej stránke federácie AWPC-Slovakia.
  

Text: Rudolf Siska

Foto: Ján Šuráň – AWPC – Slovakia

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2022 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama