Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Bielom Kostole už budujú základnú školu, v septembri má slúžiť na výučbu

AKTUALITY - Región | 27.5.2021, 11.44, prispievatelia

Nová škola za viac ako 1,7 milióna eur bude postavená modulovým systémom, obec si na výstavbu zobrala úver.

V Bielom Kostole už budujú základnú školu, v septembri má slúžiť na výučbu

Ilustračné foto: pixabay.com

reklama

 

Obec Biely Kostol v okrese Trnava začala s výstavbou základnej školy. Už v septembri by škola podľa starostky Ivety Paulovej mala privítať dve triedy prvákov, v prípade záujmu rodičov by mohla byť otvorená aj trieda druhákov.

 

Nová škola za viac ako 1,7 milióna eur bude postavená modulovým systémom. Obec si na financovanie výstavby zobrala úver.

 

Biely Kostol v roku 2005 zrušil svoju základnú školu, pretože rodičia dávali deti do škôl v susednej Trnave.

reklama

 

V nasledujúcich rokoch začala v obci intenzívna výstavba bytov aj rodinných domov, do Bieleho Kostola prichádzali mladé rodiny.

 

Obecné zastupiteľstvo rozhodlo o výstavbe novej budovy školy, pozemok za jedno euro jej na výstavbu poskytol developer, ktorý chystá v susedstve Trnavy pozemky na výstavbu rodinných domov.

 

Z verejného obstarávania vzišli dve firmy, ktoré sa budú na výstavbe školy podieľať. Jedna pripraví za necelých 300-tisíc spodnú časť stavby a pripojenia, druhá dodá za viac ako 1,4 milióna eur moduly samotnej budovy.

 

Školu bude možné v budúcnosti rozšíriť o triedy pre druhý stupeň, prípadne aj o telocvičňu.

 

Keďže do siete škôl môže byť základná škola zaradená až po kolaudácii budovy, zápis detí do prvého ročníka vykonala pre Biely Kostol škola v susednom Ružindole.

 

Starostka Iveta Paulová pripúšťa, že do školy budú môcť chodiť aj deti z Trnavy, presnejšie z blízkej lokality Kamenný mlyn.

 

Mesto Trnava a Biely Kostol sú už prakticky spojené, v minulosti bol Biely Kostol dve desaťročia aj oficiálne súčasťou Trnavy.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama