Trnavské rybníky
reklama

Jedlička ako dieťa sledoval Stupkove góly, teraz spolu získali hokejový titul

ŠPORT - Hokej | 29.5.2021, 12.02, Ján Král

Trnavských hokejistov delí takmer šestnásť rokov, za Zvolen si spolu zahrali v jednej formácii.

Jedlička ako dieťa sledoval Stupkove góly, teraz spolu získali hokejový titul

Maroš Jedlička a Václav Stupka s trofejami, ktoré získal zvolenský klub v tejto sezóne. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Zo zisku hokejového titulu v slovenskej extralige sa tento rok tešili v drese HKM Zvolen aj dvaja odchovanci trnavského hokeja.

 

Václav Stupka a Maroš Jedlička mali v piatok v trnavskom podniku Čajka stretnutie s rodinami, kamarátmi a bývalými trnavskými spoluhráčmi.

 

Zároveň priniesli ukázať trofej pre víťaza základnej časti aj majstrovský Pohár Vladimíra Dzurillu pre celkového šampioná súťaže. Kto chcel, mohol sa s pohármi i hráčmi odfotiť.

ŠUPA technika
reklama


"Už keď sme sa stretli v lete na príprave na suchu, v klube sa spomínalo, že chceme vyhrať titul. Museli sme vtedy trochu brzdiť optimizmus. Stále sa to však omieľalo, vsugerovávalo, až sme to dostali do hlavy a vychádzalo nám to aj na ľade. Vyhrávali sme zápasy a mali sme pocit, že spravíme dobrý výsledok. V zlomových zápasoch v play-off sme sa zomkli a dokázali sme vyhrať aj vonku," vraví o nedávno skončenej sezóne 34-ročný Trnavčan Václav Stupka, pre ktorého ide o prvý extraligový triumf v kariére.


Maroš Jedlička má ešte len osemnásť rokov. Vstup medzi dospelých sa mu podaril impozantný.

 

"Aj Jaromír Jágr získal Stanley Cup ako veľmi mladý. Možno budeš talizman klubov a stále budeš vyhrávať," prehodil v našej debate smerom k Jedličkovi s úsmevom Stupka.

 

Dvihnúť takto nad hlavu Pohár Vladimíra Dzurillu nie je tak jednoduché ako to vyzerá. Trofej má viac ako 31 kilogramov.

 

 

Kronika Zelenča už s hokejovým titulom

Ako benjamínek zvolenskej zostavy začínal Jedlička sezónu vo štvrtom útoku, po zraneniach viacerých stabilných hráčov sa posúval do vyšších formácií.

 

Vo finálovej sérii bol pevnou súčasťou zostavy, keď mladý krídelník odohral všetky rozhodujúce duely.

 

"Musím v tíme plniť mladícke povinnosti, pomáhať kustódom. Občas starších podpichneme, aby to robili aj oni. Zoberú to s úsmevom," vraví talentovaný hráč, ktorý sa so slovenským výberom na prelome rokov zúčastnil aj na juniorských majstrovstvách sveta do 20 rokov v Edmontone.


Pochádza zo Zelenča, obce ležiacej neďaleko Trnavy, v ktorej sa narodili aj známe osobnosti ako olympionik v karate a neskôr politik Tibor Mikuš, režisér Jozef Bednárik, či futbalový reprezentant Slovenska a stredopoliar trnavského Spartaka Marek Ujlaky.

 

Jedlička by rád pridal do dejín obce aj slávnu hokejovú kapitolu.


"Mama ma najprv dávala na plávanie, hral som aj futbal, ale nakoniec som skončil pri hokeji. Inšpiroval ma brat Peter, ktorý tento šport hrával a na ktorého som sa chodieval pozerať na zimný štadión. Teraz je z neho extraligový rozhodca," vraví Jedlička.

 

V Čajke sa stretli s priateľmi, s mnohými ich viaže aj spoločná hokejová minulosť. Foto: Ján Král

 

 

Dobrý deň, Vašo

Stupka s Jedličkom sa v Trnave v jednom tíme nestretli. Delí ich vekový rozdiel približne 16 rokov. Prvýkrát sa osobne spoznali až vo Zvolene. 


"Maroš prišiel ku mne a oslovil ma: Dobrý deň, Vašo. Rozosmial ma, odvetil som, či si robí srandu, keď mi vyká. Reagoval, že pochádza zo Zelenča a chodil sa na mňa pozerať, ešte keď som hrával v Trnave. Zistili sme následne, že je v tíme najmladší, no a ja som bol najstarší. To bolo však poslednýkrát, čo mi vykal," vytiahol veselú príhodu Stupka.


Jedlička v Trnave začínal s hokejom ako štvorročný. Ešte v mládežníckom veku sa presunul do Brna. "Bola to aj dobrá životná skúsenosť, bol som tam bez rodičov, musel som sa učiť väčšej samostatnosti."


Vo Zvolene získava cenné skúsenosti v mužskom hokeji. "Keď sme dvakrát vyhrali na Slovane v play-off, začal som veriť v titul. V januári sme mali sériu trinástich výhier, hrali sme bez mnohých zranených hráčov a dokázali sme získať body. Už vtedy sa ukázala sila tímu," myslí si Jedlička.

 

---

Pozrite si VIDEO ako strelil Maroš Jedlička svoj premiérový gól v extralige do siete Nových Zámkov.

---


Rád by v budúcnosti skúsil i zahraničnú súťaž, teraz sa však sústreďuje, aby sa najprv v pozitívnom svetle ukázal na domácej scéne.

 

A ak to okolnosti umožnia, tak aby znova pomohol Zvolenu k ďalšiemu úspechu. To si kladie za cieľ aj Stupka.


"Ťažšie je titul znova obhájiť, uvidíme, aká partia sa stretne, či sa dáme dokopy, akí budú diváci. Už to bude s ich podporou na ľade iné. Vždy chce človek víťazný pocit zažívať znova a znova, o tom je šport," uzavrel Stupka.

 

Pohár Dušana Pašeka pre víťaza základnej časti a Pohár Vladimíra Dzurillu pre celkového šampióna extraligy sú tento víkend v Trnave. Foto: Ján Král

 

 

S trofejami prídu v nedeľu na zimák

Trnavčania majú šancu pozrieť si majstrovské trofeje naživo aj v nedeľu 30. mája od 15:00 do 19:00 v areáli zimného štadióna, kde organizuje Deň otvorených dverí hokejový klub.

 

Gladiátori pozývajú verejnosť na stretnutie s ligovými šampiónmi Stupkom a Jedličkom, ako aj finalistom Adamom Drgoňom, ktorý tiež vzišiel z trnavskej hokejovej liahne a počas sezóny nastupoval za Poprad.


HK Gladiators v rámci akcie pripravujú aj autogramiádu hokejistov, predstavenie hráčov na novú sezónu, športové súťaže pre deti a rôzne atrakcie pre najmenších. 


Vstupné stanovili na tri eurá, v cene lístka je pivo a kofola. Deti do 18 rokov a hokejisti HK Trnava majú vstup zdarma.

 

Bonzli na seba

Jedlička o Stupkovi:
"Je to dríč, strašne na sebe maká. A jeho najhoršia hokejová vlastnosť? Podľa mňa Vašo ani zlú hokejovú nemá."

 

Stupka o Jedličkovi:
"Maroško si dáva na čas, má rád svoju pohodičku... Je to inak veľmi šikovný a perspektívny mladý chalan. V príprave sme hrali zo začiatku spolu, nakoniec sme spolu končili v jednej formácií v závere sezóny, keď sa zranili iní chalani. Má šikovné ruky, ide mu aj korčuľovanie, čo mu predurčuje sľubnú kariéru."

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama