Futbal, 3. liga: Malženice remizovali v šlágri s Myjavou

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 30.5.2021, 19.58, Ján Král

Prvé kolo po reštarte súťaží a jedenáste v celkovom harmonograme tretej ligy rozohrali už v sobotu. Nie však na všetkých štadiónoch. V Považskej Bystrici získali domáci tri body za kontumačnú výhru nad Veľkými Ludincami bez boja. Zápas sa neuskutočnil.

Futbal, 3. liga: Malženice remizovali v šlágri s Myjavou

Myjavskej obrane robil problémy aj Juraj Sekera, gólovo sa tentoraz ale nepresadil. Foto (5x): Ján Král

Malženice v šlágri kola remizovali 2:2 s Myjavou. Dynamo viedlo od 35. minúty, keď po centri z ľavej strany na päťku skóroval novic v tíme Malženíc Machovič, ktorý mužstvo posilnil z Jaslovských Bohuníc.

Hosťom sa ešte do prestávky podarilo vyrovnať, keď Copko vyhral po rýchlej kontre Myjavy súboj s Magdolenom, v šestnástke umne vrátil loptu nabiehajúcemu Ulrichovi a ten poslal loptu do odkrytej bránky.

Kopaničiari udreli aj krátko po návrate z kabín, po štandardke hlavičkoval zblízka presne bývalý ligový hráč Nitry a Slovan Kóňa.

Zeleno-bieli vyrovnal na konečných 2:2 v 74. minúte, po rohovom kope Orolína hlavou poslal loptu do siete striedajúci Milota.

V závere vyvinuli Malženice tlak, zlomiť obranné hradby súpera sa im však už nepodarilo.

Gól Myjavy na 1:1. Copko (na fotografii v žltom) namiesto strely volil spätnú prihrávku a pre Ulricha už nebol problém skórovať.

Vyrovnávajúci gól na 2:2 strelil Milota hlavičkou, Kóňa už na čiare nedokázal loptu zastaviť.

Martin Machovič (v zeleno-bielom) okorenil svoju súťažný premiéru v Malženiciach gólom.

Hráči si v súbojoch nič nedarovali, po tomto zákroku na Reháka "odpustil" rozhodca Drobec žltú kartu Tomanovi.

V dueli B-mužstiev podľahla Nitra tímu Zlaté Moravce/Vráble najtesnejším rozdielom. Hostia sa vďaka tomu dostali na čelo tabuľky.

Druhá je Beluša, v tabuľke poskočila vďaka vysokej výhre 5:1 na pôde posledných Nových Zámkov.

Lednickým Rovniam sa podaril veľký obrat v Kalnej nad Hronom, ktorá viedla po polčase už dvojgólovým rozdielom, ale hostia po zmene strán napokon otočili na 2:3.

Naopak, Šaľa si dvojgólové vedenie proti Imeľu udržala a súperovi povolila iba skorigovať na 2:1. Rovnakým pomerom vyhrala Marcelová na ihrisku Častkoviec.