Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Seniori majú bezplatnú službu domáceho tiesňového volania

AKTUALITY - Trnava | 1.6.2021, 14.35, prispievatelia

Určená je pre osamelých seniorov alebo zdravotne znevýhodnených, zatiaľ ju v Trnavskom samosprávnom kraji využíva 80 ľudí. Do konca roka by malo pribudnúť ďalších viac ako sto užívateľov.

Seniori majú bezplatnú službu domáceho tiesňového volania

Ilustračné foto: Trnavský samosprávny kraj

reklama

 

Službu domáceho tiesňového volania využíva v Trnavskom kraji aktuálne 80 obyvateľov z 23 miest a obcí.

 

Osamelo bývajúcim seniorom či fyzicky zdravotne znevýhodneným obyvateľom umožňuje privolať si pomoc stlačením SOS gombíka v krízových situáciách, ako sú pády, závraty alebo sťažené dýchanie.

 

„Takto zvyšujeme pocit bezpečia samotným obyvateľom, ako aj ich rodinným príslušníkom. Túto službu bezplatne poskytujeme už 80 obyvateľom, do konca roka máme v pláne navýšiť počet užívateľov na 200 v celom kraji,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

reklama

 

Služba je pre občanov poskytovaná bezplatne, všetky náklady na jej zabezpečenie hradí Trnavský samosprávny kraj. Jej prevádzka v kraji bola spustená v spolupráci s Asociáciou samaritánov Slovenskej republiky vlani v októbri.

 

Tlačidlo tiesňového volania je ľahko prenosné, možno ho nosiť ako náramok na zápästí alebo prívesok na krku. Je odolné voči vode a vlhkosti, čo umožňuje mať ho na dosah napríklad aj pri sprchovaní.

 

Pevná základňa, ktorá je v domácnosti strategicky umiestnená, zabezpečuje telefonické spojenie s dispečingom po stlačení SOS tlačidla.

 

„Služba domáceho tiesňového volania umožňuje klientom zavolať pomoc. Vyškolený personál dispečingu následne situáciu vyhodnotí a skoordinuje ďalší postup. Medzi alternatívy riešenia patrí konzultácia s lekárom alebo privolanie pomoci. Ku koncu mája túto službu klienti využili už 349-krát, pričom v trinástich prípadoch bola privolaná záchranná zdravotná služba,“ dodal župan Viskupič.

 

Dispečing tiež podľa neho vykonáva preventívne volania klientom, aby preveril ich zdravotný stav.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama