Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Kúpalisko Castiglione už otvorili, Kamenáč spustia v závere júna

AKTUALITY - Trnava | 2.6.2021, 09.33, prispievatelia

Na mestských kúpaliskách sa zvyšujú rozdiely vo vstupnom podľa trvalého pobytu návštevníkov. Trnavčania zaplatia o polovicu nižšie vstupné ako iní návštevníci.

Kúpalisko Castiglione už otvorili, Kamenáč spustia v závere júna

V utorok prvého júna prišlo na kúpalisko Castiglione len 18 návštevníkov. Keďže sa má v najbližších dňoch otepľovať, malo by ich postupne pribúdať. Archívne foto: Pavol Machovič

reklama

 

Mestské letné kúpalisko Castiglione v Trnave na sídlisku Družba už otvorilo sezónu a privítalo prvých návštevníkov. Voda vo veľkom bazéne je zohrievaná na 27 až 28 stupňov Celzia.

 

Kapacita kúpaliska je za bežných okolností 1 500 ľudí, v súčasnosti je z dôvodu protipandemických opatrení znížená na 30 percent.

 

Správa majetku mesta Trnava v tomto roku zvýšila vstupné pre návštevníkov, ktorí nemajú trvalý pobyt v Trnave, na 6 eur na deň.

reklama

 

Trnavčania zaplatia len 3 eurá na deň. Podľa riaditeľa Správy majetku mesta Trnava Petra Pčolku je to v súlade s víziou vedenia mesta zvýhodňovať domácich.

 

Zvýhodnené vstupné na kúpaliská mali Trnavčania už v predchádzajúcich dvoch sezónach, až teraz však bude rozdiel výraznejší.

 

Prírodné letné kúpalisko v Kamennom mlyne otvorí svoje brány neskôr.

 

Správa majetku mesta Trnava začne podľa Pčolku s napúšťaním veľkého bazéna v polovici júna, prvých návštevníkov by toto už takmer 50-ročné kúpalisko mohlo privítať v závere júna, možno začiatkom júla.

 

Záležať to bude nielen od počasia, ale aj od toho, či sa prevádzkovateľovi podarí zabezpečiť dostatok plavčíkov.

 

Trnavčania na tomto kúpalisku zaplatia vstupné rovnako ako vlani 2 eurá, ľudia bez trvalého pobytu v Trnave 4 eurá.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama