Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Počet obyvateľov Ducového sa má zdvojnásobiť, chystajú tu rozsiahlu výstavbu

AKTUALITY - Región | 4.6.2021, 13.43, prispievatelia

Počet obyvateľov malej obce by sa po vybudovaní novej obytnej zóny zvýšil z terajších približne 500 na viac ako tisíc.

Počet obyvateľov Ducového sa má zdvojnásobiť, chystajú tu rozsiahlu výstavbu

Ilustračné foto: Michal Jarmoluk / pixabay.com

reklama

 

Obytná zóna s desiatkami rodinných domov, tromi bytovými domami a občianskou vybavenosťou má pribudnúť v lokalite Pri jazerách v obci Ducové v okrese Piešťany.

 

Počet obyvateľov jednej z najmenších obcí v okrese, ktorá má približne 500 obyvateľov, by sa mal po vybudovaní zóny zvýšiť o viac ako 600.

 

Vyplýva to zo zámeru pre posudzovanie vplyvov na životné prostredie, ktorý predložila spoločnosť Euroscope. Obec Ducové leží v blízkosti Piešťan, na hranici Trnavského a Trenčianskeho kraja.

reklama

 

V prvej etape plánuje developer vybudovať južné napojenie zóny a 79 rodinných domov, v ďalšej etape 39 domov, materskú školu a bytový dom, v tretej dva bytové domy.

 

So začiatkom výstavby by sa mohlo začať v polovici budúceho roka, s ukončením do konca roka 2027. V území má byť spolu 141 rodinných domov a 42 bytov.

 

Pozemky pre rodinné domy budú mať rozlohu najmenej päťsto metrov štvorcových. Develeoper odhaduje investičné náklady na 20 miliónov eur bez DPH.

 

„Obytná zóna ponúka riešenie bývania v rodinných domoch, ako aj v malopodlažnej bytovej zástavbe. V území sa počíta aj s občianskou vybavenosťou. Predpokladá sa, že miesto priláka prevažne rodiny, ktorých členovia budú zamestnaní v priemyselných a logistických parkoch, budovaných v okolí. Prevažný smer dopravy bude prúdiť na obec Modrovka a odtiaľ sa rozptýli na diaľnicu D1,“ píše sa v zámere.

 

Obec Ducové je známa predovšetkým svojou archeologickou lokalitou Kostolec, kde sa každoročne konajú púte.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama