Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na Koniarekovej a Zavarskej ulici začali pracovať na obnove cesty

AKTUALITY - Trnava | 5.6.2021, 14.37, prispievatelia

Vzhľadom na význam tohto úseku cesty III/1279 zostane aj počas prác minimálne jeden pruh prejazdný.

Na Koniarekovej a Zavarskej ulici začali pracovať na obnove cesty

Na oprave ulíc Bernolákova, Koniarekova, Zavarská sa už pracuje. Foto (3x): Pavol Machovič

reklama


Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja začala s rekonštrukciou cesty na Koniarekovej a Zavarskej ulice v Trnave.

 

Vodiči v tejto časti mesta musia rátať s dopravnými obmedzeniami, prejazdnosť minimálne v jednom pruhu zostane vzhľadom na význam tejto komunikácie zachovaná.

 

Rekonštrukciu 1,6 kilometrového úseku cesty III. triedy robí spoločnosť Colas Slovakia za 551-tisíc eur. Práce mali byť podľa pôvodnej zmluvy hotové už na konci mája, najnovší termín dokončenia je 30. júl.

reklama

 

 

Staré obrubníky odstránili.

 

 

V lokalite momentálne prebiehajú viaceré investičné akcie, napríklad výstavba obytného súboru Prúdy, podľa trnavského župana Jozefa Viskupiča cestári práce zosúlaďovali so súkromným investorom, Trnavskou vodárenskou spoločnosťou a mestom Trnava.

 

Aj keď sa frekventovaná cesta, ktorá vedie k obchvatu mesta na ceste I/51, nachádza v krajskom meste, patrí župe. Už celé roky je v zlom technickom stave, je hrboľatá a s množstvom trhlín.

 

Technické chyby súvisia aj s tým, že cesta bola zhotovená z betónových panelov. Na financovaní rekonštrukcie sa okrem Trnavského samosprávneho kraja bude čiastočne podieľať aj krajské mesto.

 

Pohľad z Koniarekovej.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama