Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V regióne budú počas víkendu etapové cyklistické preteky Trnava tour

ŠPORT - Cyklistika | 4.6.2021, 15.13, Ján Král

Cyklisti budú súťaž v okolí Suchej nad Parnou, Voderád a Malých Karpát.

V regióne budú počas víkendu etapové cyklistické preteky Trnava tour

Ilustračné foto: Peter Kollár

reklama

 

Cesty v okolí Trnavy obsadia cez víkend cyklisti. V regióne sa uskutočnia etapové cyklistické preteky Trnava tour. Pre pandemické opatrenia budú štartovať len slovenské tímy, muži a juniori pôjdu spolu. 


Prvá etapa má začiatok v sobotu 5. júna o 11:00 v Suchej nad Parnou. Trať vedie smerom na Košolnú, Dlhú, Dolné a Horné Orešany.

 

Štart aj cieľ je na rovnakom mieste, predpokladá sa, že finišovať by mohol pelotón okolo 13:30. Pretekári absolvujú päť okruhov, spolu prejdú 115 kilometrov.

reklama


Ešte v ten deň o 17:00 absolvujú časovku so štartom a cieľom pri priemyselnom parku neďaleko Voderád. 


Tretia etapa má charakter horskej. Odštartuje v nedeľu 6. júna o 11:00 v obci Dubová, odtiaľ sa pôjde na Pílu, stúpanie bude na hrad Červený Kameň, následne klesanie do Častej, odtiaľ smerom na Štefanovú, Budmerice, Modru, Kráľovú a späť do Dubovej.


Cyklisti najazdia na tomto okruhu spolu 125 kilometrov, prejdú ho päťkrát.


Podujatie organizuje CK Olympik Trnava, premávka na tratiach bude usmerňovaná, vodiči urobia lepšie, ak sa úsekom vyhnú.


V kalendári cestnej cyklistiky sú aj v súvislosti s Trnavou uvádzané aj ďalšie preteky, 25. júla sa tu má jazdiť kritérium.


Ako sme nedávno informovali, v slovenskom Ríme vyvrcholí 18. septembra aj 65. ročník pretekov Okolo Slovenska. Organizátori počítajú aj s účasťou Petra Sagana.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama