Futbal, 5. liga: Piešťany po divokom závere zápasu remizovali so Zvončínom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 6.6.2021, 19.59, Ján Král

Holíč zvíťazil najtesnejším rozdielom na ihrisku Brodského.

Krídelník Piešťan Filip Korec (v modrom) v súboji s pravým bekom Zvončína Leonardom Lukáčom. Foto: Ján Král

Mokrý Háj sa posilnil o hráčov so skalickou minulosťou a po tesnom víťazstve nad Zvončínom v predošlom kole, oskalpoval Horné Orešany. Pod víťazstvom 7:0 mal výrazný podpis štvorgólový Pobuda.

Voderady pred reštartom súťaže avizovali, že v novej sezóne v piatej lige účinkovať nechcú. Aj tu možno hľadať dôvody, prečo nevycestovali na zápas do Hornej Krupej.

Líder súťaže si tak bez výstrelu pripísal do tabuľky tri body a vďaka ostatným výsledkom bodovo utiekol svojím prenasledovateľom.

Šláger kola sa hral v Piešťanoch, kam pricestoval Zvončín. Domáci Braniša v 9. minúte nepremenil penaltu nariadenú za faul Maroša Brestovanského, o dve minúty si ale všetko vynahradil, keď zblízka dorazil loptu, ktorá predtým skončila na brvne.

Vyrovnať mohol Rumpel po výbornej kolmici od Vandáka, lenže krížnou strelou tesne minul cieľ. Ešte do prestávky mali dobré príležitosti domáci, Simon Glos mieril zo šestnástke po zemi tesne vedľa, správny smer nemala ani Gulov pokus, Korecovu ranu zblokovala obrana Zvončína na roh.

V prvom polčase boli domáci aktívnejším tímom, zápas sa ale lámal vo svojom závere. Maroš Brestovanský gólmi z 86. a 88. minúty otočil skóre v prospech hostí, aby v nadstavenom čase domáci Modrovič vyrovnal na konečných 2:2.

Juraj Braniša je skúsený penaltový exekútor, na Dávida Strmenského v bránke Zvončína ale tentoraz nevyzrel. Ten jeho strelu chytil. Foto: Ján Král

5. liga západ - 11. kolo:

Piešťany – Zvončín 2:2 (1:0)
Góly: 11. Braniša, 90+. Modrovič – 86. a 88. M. Brestovanský
PIEŠŤANY: Budka – Ďurina, Hutár, Jozef Glos, Gula, Strelec, Kusý, Grík, Korec, Braniša, Simon Glos (Stanek, Modrovič, Petráš, Majtényi)
ZVONČÍN: Strmenský – Lukáč, Glasa, Vandák, Klenkovič, Jankovič, Maroš Brestovanský, Rumpel, Brečka, Jurovatý, Matlák (Balažovič, Hmam, Zelenský, Mihalovic, Habala)

Mokrý Háj – Horné Orešany 7:0 (4:0)
Góly: 28., 33., 38 a 52. Pobuda (tretí z pen), 45. Šefčík, 63. Biskupič, 87. Irša
MOKRÝ HÁJ: Šipoš – Prokeš, Marek Valúch, Brezina, Hladký, Kubisa, Lašák, Radko Valúch, Šenk, Pobuda, Šefčík (Irša, Biskupič, Petranský, Púdelka)
HORNÉ OREŠANY: Pekarovič - Ružička, Malacký, Malý, Galo, Rajt, Bako, Keleman, Babirát, Mekký, Jusko (Kopúnek)

Horná Krupá – Voderady 3:0 kontumačne

Brodské – Holíč 0:1 (0:0)