Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

V Piešťanoch pripravujú na leto ďalší diel dlhého triatlonu Slovakman

ŠPORT - Ostatné športy | 10.6.2021, 16.03, prispievatelia

Jediný dlhý triatlon na Slovensku odštartuje toto leto už svoj 19. ročník. Slovakman Triathlon sa opäť vracia do Piešťan a v nedeľu 8. augusta 2021 privíta na štarte železných mužov a železné ženy z rôznych kútov sveta. Registrácia je spustená pre jednotlivcov aj štafetové tímy.

V Piešťanoch pripravujú na leto ďalší diel dlhého triatlonu Slovakman

V cieli vždy vládnu po hodinách tvrdej zaberačky silné emócie. Foto: Tomáš Bukoven / Slovakman

reklama


Lodenica v Piešťanoch, horúce letné dni, plávanie vo Váhu aj veterné podmienky pretekárom pripomínajú legendárnu a prestížnu akciu Ironman Hawaii.

 

A nie je to iba počasie, ktoré zo Slovakmana robí „Piešťanský Havaj“. Sú to aj organizátori, ktorí fanúšikom triatlonu prinášajú svetové podmienky a aj tento rok opäť posunú akciu na vyššiu úroveň.

 

„Máme veľkú radosť, že po 18 rokoch sa nám konečne podarí pripraviť medzinárodné podujatie s bezpečnou cyklistickou časťou. Veríme, že úplné vylúčenie individuálnej automobilovej dopravy priláka ďalších kvalitných účastníkov a po prvýkrát budeme svedkami času pod osem hodín na tratiach dlhého triatlonu v jednej z krajín V4. Zvyšujúca sa účasť je pre nás veľkým záväzkom pripraviť podujatie na čo najlepšej úrovni,“ hovorí riaditeľ podujatia Vladimír Baron.

reklama

 

Piešťany budú 8. augusta 2021 dejiskom nielen Majstrovstiev Slovenska v dlhom triatlone, ale aj zastávkou Czechmantour 2021.

 

 

Zdolajú 226 kilometrov!

Vzdialenosť, ktorú železní účastníci na dlhom triatlone prekonávajú, je úctyhodných 226 km. Pretekári absolvujú plávanie, cyklistiku a beh a to všetko musia stihnúť za menej ako 16 hodín.

 

Slovakman Triathlon, ako jediné podujatie tohto druhu na Slovensku, prináša všetkým odhodlancom jedinečnú možnosť vyskúšať si náročnú triatlonovú výzvu v domácich podmienkach.

 

Súčasťou triatlonu je aj plavecká disciplína. Foto: Lukáš Bukoven / Slovakman

 

 

Dejiskom podujatia sú Piešťany, ktoré ponúkajú ideálne zázemie aj kombináciu tratí. Pretekári začínajú plávaním v dĺžke 3,8 km v Sĺňave.

 

Potom ich čaká 180 km na bicykloch rozdelených do šiestich okruhov, po prvý raz v histórii na uzavretej ceste. Záverečná bežecká trať je dlhá 42,2 km a tiahne sa cez mesto. Bežecký okruh účastníci absolvujú šesťkrát. 

 

Držiteľom traťového rekordu je český reprezentant Tomáš Řenč s časom 8:14:24 a držiteľkou traťového rekordu medzi ženami je česká triatlonistka Simona Křivánková s časom 9:09:10.

 

Obidva rekordy padli na minulom ročníku, na ktorom zároveň štartoval aj najväčší počet účastníkov v histórii pretekov. 

 

Tento rok bude na cyklistickej trati vylúčená doprava. Foto: Tomáš Bukoven / Slovakman

 


Bude to bolieť, ale...

Triatlon patrí medzi jeden z najnáročnejších vytrvalostných športov na svete. Ako zvyknú hovoriť aj organizátori zo Slovakman tímu: Bude to bolieť, ale bude to stáť za to!

 

Aj napriek extrémnej náročnosti si tento šport a samotné podujatie získavajú srdcia účastníkov z rôznych kútov sveta, ktorí nedajú na Piešťany dopustiť.

 

Železná Slovakman história sa píše už od 2. augusta 2003, kedy bol prvý ročník v Nitre. Po ôsmich rokoch sa preteky presunuli do Piešťan, ktoré budú ich dejiskom aj tento rok.

 

Podujatie svoj 19. ročník oslávi aj vďaka organizačnému nasadeniu, zapáleniu pre triatlon a spolupráci klubov ŠK Delfín Nitra a SMTA Nitra, ktoré za podporu vďačia aj mestu Piešťany a Trnavskému samosprávnemu kraju.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda - bonus 2021
reklama