Trnavské rybníky
reklama

Blog Šoková terapia: Netúžim po mačke vo vreci

BLOG - Šoková terapia | 30.8.2011, 16.21, Tatiana Čuperková

Človek je tvor spoločenský a okrem toho, že túži patriť do nejakej partie, túži aj po partnerovi. Je to úplne prirodzená ambícia a cieľ každého človeka. Problém môže nastať vtedy, ak správnu partiu nenájde, poprípade ho tá neprijme. Druhý problém sa už javí ako celospoločenská epidémia a rozoberala som ho niekoľkokrát.

Pravda je, že hľadanie partnera sa môže postupne stať celoživotnou misiou. V duši zostávam nevyliečiteľnou optimistkou, ktorá verí v úspech. Nedávno mi moja kamarátka povedala, že si vyberám nesprávnych chlapov a že by som mala upustiť zo svojich nárokov. Na začiatok by stačilo keby boli slobodní, bezdetní, mali prácu a dokázali sa o seba postarať. V hlbokej podstate mala pravdu. Keď som jej však povedala aký typ chlapa sa mi páči výzorovo, povedala, že takého nenájdem.
Zamyslela som sa nad tým a povedala som si, že to teda nie! Buď nájdem chlapa, ktorý bude spĺňať všetky moje predstavy o dokonalom partnerovi, alebo radšej zostanem sama. Nekupujem si ani veci zo secondhadu, tak prečo by som mala chcieť len polovicu môjho sna?
Keď chce človek spojiť svoj život s niekým druhým, musí byť presvedčený o všetkých kvalitách partnera. Povaha človeka je absolútny základ. Aj keď prvé, čo na tom druhom zaujme, je výzor. Lenže môže ma ten druhý baliť ako chce a môže byť dobrák od kosti, keď mi budú od začiatku vadiť trčiace chlpy v nose, obhryzené nechty a drevorubačská povaha. Mylná predstava žien o tom, že dokáže chlapa zmeniť, prežíva celé desaťročia. Aký je chlap na začiatku, taký bude aj celý svoj život.
Preto nesúhlasím s predstavou, že mám ubrať zo svojich nárokov. Pokiaľ bude dotyčný rozvedený so záväzkami, ale bude mi vyhovovať výzorovo aj povahovo, potom som našla svoj ideál. Takisto nemôžem súhlasiť s myšlienkou, že šarmantný chlap, taký ktorý ma jasno o svojom živote, existuje len v mojich predstavách.
Nemôžeme sa predsa uspokojiť s tým, že chlap ženu nebije každý deň, ale len raz do týždňa. Nemôžeme mu gratulovať zakaždým, keď si v krčme nedá osem pív, ale len päť. Keď nechceme takého chlapa, nebudeme chcieť ani takého, ktorý sa nám nepáči. To, že je chlap slobodný a dobrák nie je zárukou dobrého vzťahu a spokojnosti.

Nový Hlohovec
reklama

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama