Trnavské rybníky
reklama

Čo je dôležité pri výbere žumpy?

SERVIS - Dom a záhrada | 23.6.2021, 06.00, reklamný článok

Pri výbere lokality, kde si postavíte svoj dom, zvyčajne prihliadame na vzdialenosť od práce, prípadne od rodiny a samozrejme cenu pozemkov. Existuje niekoľko krásnych lokalít, ktoré sú ale o niečo odľahlejšie a to sa podpisuje nielen na občianskej vybavenosti, či hroziacim dlhým dochádzaním do práce, ale napríklad aj na tom, že sa v obci nenachádza kanalizácia.

Čo je dôležité pri výbere žumpy?

Ilustračné foto: Denis Klimov 3000 / Shutterstock.com


Základom je kvalitný materiál a dostatočná veľkosť

V takomto prípade budete musieť k množstvu rozhodnutí, ktoré sa stavby domu týkajú, pridať aj výber správnej žumpy.

 

Aj keď výberu žumpy nezvykneme venovať toľko pozornosti ako napríklad výberu štýlových vonkajších žalúzií, určite to je vec, ktorú netreba podceniť.

 

Nechceli by ste predsa kvôli zle zvolenej veľkosti odčerpávať žumpu každý týždeň.

 

Tak isto treba dbať na kvalitný materiál, aby žumpa vydržala dlhé roky, nechcete predsa meniť žumpu tak často, ako si meníte mobilný telefón.

 

Kvalitné žumpy sa vyrábajú z vodotesného betónu s oceľovými výstužami. Pre predĺženie životnosti sa ešte aplikuje špeciálny asfaltový náter.

 

 

Jedno alebo dvojkomorovú?

Už sme spomínali, že výber veľkosti je pri žumpe veľmi dôležitý. Aká veľkosť je však ideálna? To záleží od počtu osôb v domácnosti a priemernej dennej spotrebe vody. Pre bežnú rodinu sa odporúča žumpa s objemom 10 – 12 m3.

 

Základným prevedením žúmp sú takzvané jednokomorové. Tie sú úplne jednoduché, skladajú sa zo samotnej žumpy požadovaného objemu, vrchnej dosky, komínu a jeho poklopu.

 

Ak však chcete predĺžiť intervaly medzi jednotlivými vyberaniami odpadového kalu, nemusíte to docieliť len väčšou žumpou, ale aj voľbou dvojkomorovej žumpy.

 

Tie svojou konštrukciou prečisťujú odpadovú vodu, ktorá sa vypúšťa do povrchových alebo podzemných vôd a vy tak nebudete musieť tak často riešiť odčerpávanie žumpy.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama