Trnavské rybníky
reklama

Rekonštrukčné práce, ktoré zvládnete aj svojpomocne

SERVIS - Dom a záhrada | 25.6.2021, 13.31, reklamný článok

Aj ak kupujete byt v staršom bytovom dome, málokedy už narazíte na taký, ktorý by bol v pôvodnom stave. Je to samozrejme logické vyústenie toho, že ľudia si byty po čase rekonštruujú. To však neznamená, žeby sa už nediali kompletné rekonštrukcie bytov. Môže sa stať, že kúpite byt, ktorý má už aspoň jednu rekonštrukciu za sebou, ale chcete si ho prerobiť podľa svojich predstáv.

Rekonštrukčné práce, ktoré zvládnete aj svojpomocne

Ilustračné foto: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com


Ak šetriť, tak na tom, čo si viete spraviť bez pomoci

Ak sa rozhodnete podstúpiť kompletnú rekonštrukciu vášho bytu, čaká vás niekoľkotýždňový proces, na ktorého konci vás čaká bývanie presne podľa vašich predstáv.

 

Aj keď na zložitejšie práce pri rekonštrukcii bytu si zvykneme najímať ľudí, ktorí sa tým živia alebo aspoň šikovných známych, sú práce, ktoré nie je ťažké spraviť si svojpomocne a ušetriť tak určitý obnos peňazí, ktorý ste si na rekonštrukciu bytu vyčlenili.

 

A nehovoríme len o stavaní nábytku alebo maľovaní stien.

 

Osádzanie interiérových dverí je jednou z takýchto činností. Dokonca sa pri nej môžete vyhnúť „špinavému“ búraniu starých zárubní, keďže ich môžete jednoducho obložiť novými.

 

Ani v prípade, že sa chcete najskôr starých zbaviť, by ste nemali mať problém to zvládnuť, len musíte rátať s tým, že vznikne „trochu“ neporiadku.

 

 

Vinyl nemusíte pokladať len na gramofón

Ďalšou časťou rekonštrukcie, ktorá nie je žiadnou vedou, je pokladanie podlahy s takzvaným clickovým spojom. Či už ide o laminátovú, alebo v súčasnosti obľúbenú vinylovú podlahu, nie je to vôbec zložitý proces.

 

Dalo by sa dokonca povedať, že najviac práce budete mať s upravovaním jednotlivých kusov podlahy na vami požadované dĺžky.

 

Vinylová podlaha sa okrem toho vyrába aj v tenšom prevedení, ktoré je určené na nalepenie priamo na betónový podklad.

 

A prečo je vinylová podlaha taká obľúbená?

 

Hlavne preto, že je vodeodolná, pri chôdzi je pocitovo príjemne mäkká a teplá a pre tých, ktorí uvažujú nad podlahovým vykurovaním, je vhodná aj preto, že zo všetkých typov podláh majú tie vinylové najnižší tepelný odpor.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama