Trnavské rybníky
reklama

Jako som scel stopadesátý trecí rás prestat fajčit

BLOG - Dzetko Krúpik | 13.9.2011, 00.00, prispievatelia

Tot sa mi snívalo, že som ból u dochtora a ten mi ukázal rengenový snímek mojích pajšlóf. Napret som myslel, že je to plánek štólný uhelnéj bane v Handlovéj, ale dochtor povedal, že tak vyzírajú moje plúca za tý roky, čo cmogám.

Porát som žene povedal, aby mi už nekupuvala cigaretle, že scem prestat. Kukla na mna, jako keby našla sedzet v ladničke ufóna, ale potešila sa, že som konečne dostal rozum. Sednem ge svojéj ranajšéj šálke kávy, glgnem si a porát mám chut zapálit si. Začnem núrat po dome, lesci négdze nenájdem zabudnutú škatulku cigaretél. Nigdze ništ. Prehŕnám f kasne svoje ancúgy, lesci náhodú négdze ve vačku... Akurát sa žena vrácila z Lídla a pochválila ma, že som si konečne zmyslel urobit ordnung v handrách. Ešče jedna šanca – montérky f šope. Výsledek žádný.
Dzesik som čítal, že ket človek dostane chut na cigaretlu, má vypit pohár vody. Ket som do seba za hodzinu nalál tri litre, prešla ma chut na šecko, akurát bych si zapálil bár aj orechové líscí zakrúcené v japanpapíri. Ket som sa zbavil prebytečnéj vody z mojého organizmu, v modzgu ma začal pokúšat ten škrátek Nikotín: Probuval si kuknut, lesci sú vysypané šecký popelníky? A čo tá piksla od oharkóf v garáži? Možná nájdeš voláký vačí vajgel! Nula bodóf – šecko prázdné. Vyndem z garáže, vidzím, sused zametá na dvóre slepačince a pritem cmogá. Oprobujem sa mu zašmajchluvat, že jaké má teho roku parádné hrušky. Možná prinde k parkanu, prehodzíme nejaké to slovo, jak máme ve zvyku, a ponúkne marsku. Ale ani ho nehne. Zametá, nadává na slépky, na svoju starú, na počasí. Žádné utužuvání dobrých suseckých stahóf sa nekonalo.
Napadne ma ícit opravit zámek na bránke. Čo ket pójde po ulice négdo známý, hodzíme reč, možná vytáhne jednu a ponúkne? Išól akurát tak jeden opálenejší spoluopčan s káru, lesci nemáme železo. Keby ma ponúkol s cigaretlu, aj by sa néčo našlo. Ale on pýtal cigaretlu ode mna. Tak zme obidvá obešli naprázdno.
Velice by som privítal v novinách rubriku Jako prestat! Nemyslím tým, že jako prestat fajčit. Mala by to byt rubrika o tom, jako prestat trpet, nájdzit v sebe silu zepret sa mojéj drahéj a konečne si doprát téj zakázanéj roskoše...

Nový Hlohovec
reklama

Váš dzetko Krúpik
 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama