Spartak v príprave prehral v Plzni, všetky góly inkasoval v druhom polčase

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.6.2021, 11.54, Ján Král

Plzeň prevýšila Trnavu po zmene strán.

Spartak v príprave prehral v Plzni, všetky góly inkasoval v druhom polčase

Momentka zo zápasu. Foto: Lukáš Grinaj

Futbalisti trnavského Spartaka prehrali v prípravnom zápase v Plzni s popredným českým celkom 1:4.

Trnavčania boli v prvom polčase o čosi aktívnejší, výrazné šance mali Vlasko aj Grič, gól nepadol ani po strele Cabrala.

Plzeň nastúpila na druhý polčas s úplne inou jedenástkou a obraz hry sa zásadne zmenil. Viktória sa začala dostávať do šancí.

Dve veľké najprv domácim zmaril Kamenár, v 58. minúte už ale ani on nestačil na zakončenie Šulca z vnútra šestnástky.

Druhý gól pridala Viktória z penalty nariadenej za faul Kóšu na Mosqueru. Z bieleho bodu sa nepomýlil Chorý.

Krátko na to spadol Mosquera v šestnástke po kontakte s Ivánom a arbiter znova odpískal jedenástku. Tentoraz nedal Takáčovi šancu Kayamba.

Andeli aspoň korigovali výsledok v 83. minúte. Po kontre zakončoval Kolesár, smer jeho strely zmenil do protipohybu brankára tečom jeden z domácich zadákov.

V podstate hneď z ďalšieho útoku však Plzeň navýšila svoje vedenie, rýchlu kombinačnú akciu zakončoval do odkrytej bránky Havel, čím zároveň uzavrel skóre stretnutia na konečných 4:1.

Viktória Plzeň - Spartak Trnava 4:1 (0:0)
Góly: 58. Šulc, 67. Chorý (pen), 70. Kayamba (pen), 84. Havel – 83. Kolesár
PLZEŇ (1. polčas): Hruška – Koželuh, Hejda, Gabriel, Falta – Hlavatý, Kalvach, Čermák – Kopic, Matějka, Ba Loua.
PLZEŇ (2. polčas): Hruška – Havel, Kaša, Pernica, Hybš – Bucha, Ndiaye, Šulc (63. Hlavatý) – Kayamba, Chorý, Mosquera.
SPARTAK: Takáč (46. Kamenár) – Koštrna (46. Čurma), Anthony, Twardzik (61. Kóša), Mikovič (46. Trajkovski) – Savvidis (46. Bukata) – Cabral (46. Iván), Procházka, Grič (61. Kolesár), Yao (46. Bamidele) – Vlasko (61. Olejník).