Trnavské rybníky
reklama

Plánujete stavať dom? Poradíme, z akého materiálu by mal byť

SERVIS - Dom a záhrada | 30.6.2021, 12.09, reklamný článok

Mať vlastný rodinný dom je snom mnohých, ktorí vyložene netúžia po bývaní v rušnom veľkomeste. Ak sa na stavbu domu odhodláte, máte možnosť dopodrobna realizovať svoje predstavy nielen čo sa architektonických riešení týka, ale aj samotným výberom materiálu, z ktorého bude váš nový dom postavený.

Plánujete stavať dom? Poradíme, z akého materiálu by mal byť

Ilustračné foto: Vgreek / Shutterstock.com


Drevo ako stavebný materiál je veľmi staré, ale to neznamená, že nie je vhodné ani v súčasnosti

Jedným z týchto materiálov je aj drevo, ktoré v poslednej dobe naberá na popularite. Ak si pri slove drevodom predstavíte drevený zrub niekde na okraji lesa, predstavujete si zle.

 

Montované drevodomy vyzerajú úplne ako akékoľvek iné domy. Naviac skrývajú množstvo výhod bez ohľadu nato, či je u vás na prvom mieste estetika, komfort, zdravie, priaznivé náklady na bývanie alebo vplyv na životné prostredie.

 

Drevo preukazuje tie najlepšie vlastnosti v šetrení a úspore energií a čo sa životnosti týka, profesionálne postavené drevostavby v ničom nezaostávajú za stavbami kamennými.

 

Dĺžka výstavby drevostavby na kľúč je pritom len 100-150 dní, keďže všetko je detailne naplánované vopred.

 

 

Nielen rýchla, ale hlavne ekologická stavba

Jednotlivé súčasti drevodomu sa vyrábajú takzvaným suchým procesom v hale presne na mieru nielen podľa toho, aké rozmery budú mať jednotlivé miestnosti domu, ale aj podľa toho, kde bude vchod, okná, či interiérové dvere.

 

Keď bude všetko pripravené, jednotlivé časti drevodomu sa dovezú na váš pozemok, kde budú v krátkom čase zmontované.

 

Už vďaka takémuto spôsobu výstavby šetríte životné prostredie, keďže stavba montovaného drevodomu spôsobuje oveľa menej hluku, prachu, stavebného odpadu a nebudú sa na vašom pozemku donekonečna stretávať nákladné vozidlá.

 

Tu však ekológia nekončí. Drevo má nízku tepelnú vodivosť a izolačné vlastnosti a tak je obzvlášť vhodné na výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.

 

Ak si ho zvolíte za stavebný materiál pre váš nový dom, neurobíte tak niečo len pre seba, ale aj pre prírodu.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 30 rokov
reklama
Cisárky Sereď
reklama