Trnavské rybníky
reklama

V plnej sile trebárs aj Piešťany

ŠPORT - Hokej | 11.1.2011, 00.00, Tatiana Čuperková

Stanislav Valach oblieka trnavský dres druhú sezónu. V minulej za trénera Jindricha Novotného, v tejto pod vedením Rudolfa Macka. 26-ročný ľavý krídelník patrí k najskúsenejším hráčom tímu. Nepredurčuje ho k tomu ani tak vek, ako kluby, v ktorých pôsobil.

V plnej sile trebárs aj Piešťany

Stanisla Valach patrí v útoku k platným hráčom. Foto: Ivan Kopčáni

Púpavy pri aleji
reklama

„Vyrastal som v Trenčíne. Ale pôsobil som aj v Banskej Bystrici, Nitre, Žiline a štyri roky som hrával v juniorských a seniorských tímoch Švédska. V najvyššej aj druhej najvyššej lige. To bola skutočne ťažká súťaž, lepšia aj ako naša extraliga,“ uviedol. V tejto sezóne zatiaľ odohral 28 duelov, v ktorých získal štrnásť bodov. „Napriek tomu, že študujem a pracujem, na hokej si vždy nájdem čas. Nielen na domáce zápasy, ale aj na tie vonku. Pravda, niekedy som poriadne unavený, ale prekonám sa. Hokej mám skutočne rád,“ usmial sa strelec deviatich tohtoročných gólov.

Pred sezónou došlo k výraznej obmene trnavského kádra. Málokto počítal s tým, že by klub mohol pomýšľať na boje v play-off. „Sme skutočne mladý kolektív. Na začiatku sezóny som mnohých hráčov nepoznal. Ale už prípravné zápasy nám ukázali, na čo reálne máme. Verím, že play-off nám už neujde. Bojujeme ešte o dosť bodov a aj postavenie v tabuľke si môžeme stále vylepšiť.“ Len neskončiť na ôsmom mieste a natrafiť hneď v prvom kole na lídra z Piešťan... „A prečo nie? Boli by to derby zápasy, chodilo by viac ľudí. Atmosféra by bola určite vynikajúca. A proti silnému súperovi sa dokáže vyhecovať každý tím. Keby sme hrali v plnej sile, mali by sme šancu aj proti Piešťanom."

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX
reklama