Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Za Spartak bude hrávať útočník z Ghany Kelvin Owusu Boateng

ŠPORT - Futbal - Spartak | 14.7.2021, 06.18, Ján Král

S andelmi podpísal 21-ročný futbalista trojročný kontrakt.

Za Spartak bude hrávať útočník z Ghany Kelvin Owusu Boateng

Kelvin Owusu Boateng. Foto: Spartak Trnava

reklama

 

Spartak Trnava má novú posilu do útoku. Trojročnú zmluvu s klubom podpísal Kelvin Owusu Boateng. Dvadsaťjedenročný útočník naposledy hrával za rezervný tím svetoznámeho FC Porto.


Boateng prišiel do Európy pred troma rokmi, začínal v portugalskom klube CD Aves v doraste, neskôr hrával za U23. Na konte má aj dva štarty v portugalskej lige medzi mužmi. V Porte hosťoval, šance dostával v rezerve.


„Zmluvu mi ponúkli aj v FC Porto, no rozhodol som sa zmeniť pôsobisko. Som veľmi vďačný za šancu, ktorú mi Spartak ponúkol a som šťastný, že sa stanem súčasťou veľkého klubu," povedal Boateng po podpise kontraktu s andelmi.

reklama


"Veľmi sa teším z toho, že Spartak hrá v pohárovej Európe a verím, že v jeho drese okúsim zápasy druhého predkola. Dôveru, ktorú do mňa v klube vložili, sa budem snažiť splatiť a odovzdám zo seba všetko,“ dodal futbalista, ktorý sa zapojí do tréningového procesu už v stredu.

 

K dispozícii na súťažný duel bude Trnavčanom najskôr na druhé predkolo  Európskej konferenčnej ligy, samozrejme, v prípade, že červeno-čierni vo štvrtok postúpia cez maltskú Mostu.


Spartakovci zároveň naďalej pokračujú v snahe získať Milana Ristovskeho. Tréner Michal Gašparík však už dávnejšie avizoval, že okrem severomacedónskeho kanoniera chce vystužiť ofenzívu ešte jedným typickým útočníkom.


„Nechceli sme všetko staviť na jednu kartu, hoci na Milana Ristovskeho stále čakáme. Boatenga vnímam ako alternatívu, no je to typologicky trocha iný útočník. Ide o mladého, perspektívneho hráča s veľkým talentom. Dokázal to aj v Porte, kde mal možnosť zostať. Technicky aj rýchlostne je veľmi dobre vybavený, má dobrý somatotyp a veríme, že by nám mohol pomôcť v ofenzíve,“ uviedol Gašparík. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama