Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Hotovo! Spartak dotiahol prestup Ristovskeho. Ide o rekordný transfer klubu

ŠPORT - Futbal - Spartak | 15.7.2021, 16.25, Ján Král

"Otvára sa nová kapitola v mojom živote a ja sa na ňu neskutočne teším. Dúfam, že v nasledujúcej sezóne zažijeme spolu s fanúšikmi na tribúnach vynikajúce zápasy a spoločne sa budeme tešiť z úspešných výsledkov," hovorí o svojom prestupe Milan Ristovski.

Hotovo! Spartak dotiahol prestup Ristovskeho. Ide o rekordný transfer klubu

Ristovski strelil na jar za Spartak päť gólov. Foto: Spartak Trnava

reklama

 

Definitíva! Spartaku Trnava sa podarilo získať Milana Ristovskeho. Útočník v slovenskom Ríme hosťoval už na jar z NK Rijeka, teraz ho andeli získali na prestup. S červeno-čiernymi podpísal Severomacedónčan trojročnú zmluvu.


Spartakovci Ristovskeho chceli získať, do hráča investovali nemalé prostriedky.

 

"Nechcem konkretizovať sumu, ale môžem potvrdiť, že je to najdrahší prestup v histórii klubu," povedal pre klubovú stránku Spartaka riaditeľ klubu Milan Cuninka.

reklama


Z poznaných reálií minulosti trnavského klubu možno usúdiť, že suma by sa mohla pohybovať okolo 300-tisíc eur.

 

Ide však len o odhad, otázne totiž je, koľko Spartak vyplatí teraz a koľko prípadne v budúcnosti, zmluva môže mať rôzne body, ktoré ovplyvňujú konečný účet.


Každopádne, pre Trnavčanov je veľkým pozitívom, že Ristovski bude môcť nastúpiť už v druhom predkole Európskej konferenčnej ligy proti Sepsi OSK.

 

Pravda, aby sa tak stalo, najprv musia andeli dnes večer prejsť cez maltskú Mostu.


„Verili sme, že Milan je správna voľba, už keď k nám prišiel v zime po ťažkom zranení nerozohraný a dali sme mu priestor, aby sa dal do pohody a pomohol nám. Tak sa aj stalo, neskutočne zapasoval do nášho systému, aj do kabíny medzi chalanov. Sme veľmi šťastní, že sa tento dlhý a náročný prestup podaril. Tešíme sa, že sa Milan vracia a už to nebude iba hosťovanie, ale bude jedným z nás," pochvaľuje si transfer tréner Spartaka Michal Gašparík.


Ristovski v júni absolvoval so Severným Macedónskom európsky futbalový šampionát. Tréner mu napokon doprial štart v závere súboja s Rakúskom.

 

Potom sa vrátil do Rijeky, s ktorou začal prípravou. Napokon nabrali rokovania úspešný spád. Sám hráč mal záujem pokračovať v Trnave, z prestupu teda netají radosť.


„Chcem poďakovať svojmu bývalému klubu z Rijeky. Strávil som tam štyri roky a nebyť Rijeky, asi by som dnes nebol tam, kde som. Teraz nastal čas na zmenu a musím povedať, že som veľmi šťastný, že sa prestup podaril a po niekoľkotýždňovom vyjednávaní sa Rijeka so Spartakom dohodli. Som hrdý, že budem opäť súčasťou Spartaka. Všetci vedia, že som sa tu cítil veľmi dobre v poslednom polroku a klub mi veľmi pomohol. Ďakujem a cítim rešpekt voči všetkým v klube, ktorí mi verili a pomohli v zrealizovaní tohto transferu. Otvára sa nová kapitola v mojom živote a ja sa na ňu neskutočne teším. Dúfam, že v nasledujúcej sezóne zažijeme spolu s fanúšikmi na tribúnach vynikajúce zápasy a spoločne sa budeme tešiť z úspešných výsledkov. Chcem dosiahnuť všetko, čo sa bude dať, som hladný po úspechoch a góloch,“ vyznal sa Ristovski. 


K mužstvu by sa mal pripojiť od budúceho týždňa.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama