Trnavské rybníky
reklama

Novinka v Piešťanoch: Otvorili požičovňu bicyklov aj pre turistov

AKTUALITY - Piešťany | 17.7.2021, 12.02, prispievatelia

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany otvorila požičovňu bicyklov. Požičať si ich je možné na troch miestach, jedno z nich je na Kúpeľnom ostrove.

Novinka v Piešťanoch: Otvorili požičovňu bicyklov aj pre turistov

Ilustračné foto: Visit Piešťany

Cukrovar bývanie
reklama

 

Kúpeľné mesto Piešťany a okolie budú môcť návštevníci spoznávať na bicykloch. Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany otvorila požičovňu bicyklov.

 

Tie sú k dispozícii sú na troch miestach - v hoteli Esplanade na Kúpeľnom ostrove, v hoteli Park na Nábreží Ivana Krasku a v pivárni Astoria v Sade Andreja Kmeťa.

 

V Piešťanoch je hustá sieť cyklochodníkov, ktorú Piešťanci podľa výkonnej riaditeľky Rezortu Piešťany Tatiany Nevolnej využívajú na rýchle a ekologické presuny po meste.

Munipolis
reklama

 

Vyhnú sa tak problémom s preplnenými cestami, aj s parkovaním.

 

„Navyše je u nás jazda na bicykli aj skutočným oddychom, pretože cyklochodníky vedú cez krásne zákutia, ktoré príroda nadelila Piešťanom. To všetko sme chceli sprístupniť aj návštevníkom Piešťan,“ dodala Tatiana Nevolná.

 

Nielen priamo v kúpeľnom meste, ale aj v jeho okolí sú podľa nej prakticky neobmedzené možnosti cykloturistiky pre každého.

 

Jednoduchšie trasy, ako je napríklad okruh okolo Sĺňavy, zvládnu aj rodiny s deťmi, náročnejší cyklisti sa môžu vybrať do okolitej prírody.

 

Milovníci adrenalínových jázd si prídu na svoje na kopci Ahoj nad Piešťanmi, kde sa nachádza bike park s traťami rôznej náročnosti.

 

Navyše, z Hornej Stredy neďaleko Piešťan sa dá Vážskou cyklomagistrálou na bicykli dostať až do Trenčína.

 

Deň prenájmu bicykla v Piešťanoch stojí desať eur, za šesť eur sa dá dokúpiť turistická a cykloturistická mapa.

 

Pri požičiavaní bicykla treba predložiť doklad totožnosti, podpísať zmluvu o nájme veci a v hotovosti zaplatiť vratnú zálohu 50 eur za bicykel.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama