Bestrent Cup: Suchá vyradila Košolnú, Šúrovce pokorili Leopoldov

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.7.2021, 20.41, Ján Král

Hrali sa zápasy prvého kola Bestrent Cup-u, pohárovej súťaže Oblastného futbalového zväzu.

Gól Daniela Bednára pomohol Zavaru k víťazstvu v Modranke. Foto: Ján Král

Suchá nad Parnou sa cez leto posilnila. Do tímu získala zo Zvončína skúsenú dvojicu – stopéra Romana Brona a útočníka Tomáša Jankoviča a tiež mladého Tomáša Buriana. Mužstvo posilnil aj Jozef Magdolen z Cífera a z Dolian sa vrátil Miroslav Hujsi. Jankovič ukázal svoje kvality proti Košolnej už v druhej minúte a otvoril skóre, ktoré napokon skončilo víťazstvom Suchej 5:1.

Brestovany dokázali vyhrať v Trakoviciach 3:1 aj bez vylúčeného Dorčiaka, v závere zápasu išli pod sprchy ešte domáci Bališ a hosťujúci Tančok.

Béčko Brestovian však doma nestačilo na Majcichov, podľahlo mu 0:3.

Šípkové prekvapujúco vylialo z pohára Veľké Kostoľany, po výhre 3:1 idú ďalej domáci.

Naopak, Dechtice nepripustili komplikácie v susedskom derby uštedrili domácemu Naháču päťgólovú prehru.

Nový hrajúci tréner Zavara Miroslav Hrubý mal víťazný štart vo svojom novom pôsobisku. Jeho zverenci vyhrali na pôde Modranky 2:1.

Duel Dubovany – Smolenice priniesol ofenzívny futbal, štyri góly na každej strane a nekonečný penaltový rozstrel, v ktorom premenili hostia 11 penált a domáci o jednu menej.

Rozdiel dvoch súťaží nebolo znať v zápase Šúrovce – Leopoldov. Domáci hrajúci poslednú ligu, rozstrieľali účastníka najvyššej oblastnej súťaže 5:1.

Hrnčiarovce potvrdili úlohu favorita, v Slovenskej Novej Vsi vyhrali 6:1. Šulekovo prešlo v pohári cez Prašník po výsledku 4:1, Veľké Orvište si vybojovalo postup v Borovciach po výsledku 4:2.

Letná posila Moravian Milan Klasovitý sa uviedol v novom pôsobisku hetrikom proti Ostrovu, i vďaka jeho streleckej dispozícii Moravany idú ďalej po výhre 4:1. Výraznú posilu predstavil aj Ostrov, za klub začal hrávať Ivan Pikulík, ktorý v minulosti pôsobil aj v Jaslovských Bohuniciach či Malženiciach.

Michal Németh sa futbalovo vrátil z Bolerázu do Drahoviec a svojím výkonom prispel k triumfu svojho tímu v Pastuchove 4:0.

Slávia Trnava víedla po polčase v Ružindole, domáci však v 52. minúte získali po vylúčení Rogovského početnú prevahu v poli, v 72. minúte vyrovnali, v 87. minúte videl červenú kartu aj ďalší trnavský hráč Vajdík a následne z penalty Synak rozhodol o víťazstve domácich. Za Sláviu v priebehu druhého polčasu nastúpil aj Martin Laurinec. Skúsený útočník, ktorý naposledy obliekal dres Siladíc, je letnou posilou Trnavčanov.

Veselé si v Koplotovciach do prestávky urobilo dvojgólový náskok, preto veľmi neprekážalo ani vylúčenie Bokora v 53. minúte. Domáci síce korigovali, ale Valla stanovil na konečných 1:3.

Postup si vybojovali aj Bojničky v Dolnom Trhovišti a Bohdanovce v Dolnej Krupej. Kátlovce a Chtelnica idú ďalej bez boja, ich súperi vopred avizovali, že na zápas nenastúpia.

Suchá nad Parnou – Košolná 5:1 (4:0)
Góly: 2. T. Jankovič, 20. a 26. T. Burian, 34. Ľ. Fridrich, 85. Lastovička – 55. Furko
ČK: 18. Martinkovič (Košolná)
SUCHÁ: E. Fridrich – Konečný, Ľ. Fridrich, Bron, J. Magdolen, Tibenský, Pospíšil, Slovák, Bako, T. Jankovič, Burian (Lastovička, Hujsi, Grman)
KOŠOLNÁ: Tollarovič – Martinkovič, R. Bobok, Benkovský, Furko, R. Greguš, Holekší, Homoľa, Pet. Greguš, Holovič, Madzík (Matovič, Mesíček)

Trakovice – Brestovany 1:3 (0:1)
Góly: 59. Drgoň – 44. Tandlmayer, 52. A. Zlatohlávek, 56. Šiška
ČK: 90. Bališ – 64. Martin Dorčiak, 90. Tančok
TRAKOVICE: Jamrich – Radošovský, Taraba, Matúšek, Mar. Ščasnovič, Husár, Janovič, Drgoň, Kubiš, Zelenay, Paulovič (Mat. Ščasnovič, Chudý)
BRESTOVANY: Tomík – Bošácky, Krivošík, Tančok, Oláh, Tokoš, Šiška, Sládeček, Martin Dorčiak, Tandlmayer, Hrašna (A. Zlatohlávek)

Šípkové - Veľké Kostoľany 3:1 (1:0)
Góly: 20. Kubran, 53. Kališ, 88. M. Holán – 90. Kolarovič
ŠÍPKOVÉ: Kolník – Strapatý, R. Oška, Pichler, Puvák, Červeňanský, Držík, Feranec, Petrík, Kubran, Koyš (Kališ, M. Holán)
V. KOSTOĽANY: J. Kollár – F. Lopatka, Ondrášik, Porubský, Čúzy, Mačica, Gula, Hlúch, Filin, Kolarovič, P. Kollár (Urban)

Naháč – Dechtice 0:5 (0:1)
Góly: 44. a 84. P. Jankovič, 58. Ondruška, 72. Danko, 80. M. Maška
NAHÁČ: Sollár – Okál, Drgoň, Hracho, P. Vajs, D. Lopatka, T. Vajs, Marcel Sersen, Martin Sersen, Kriška, Boledovič (Kráľovič, Čavara, Slovák)
DECHTICE: Drobný – S. Jankovič, D. Kúdela, Pet. Maška, M. Danko, Ružička, Heltko, Krivánek, P. Jankovič (Holec, Dubrava, Zemko, J. Danko)

Brestovany B – Majcichov 0:3 (0:1)
Góly: 9. Benson Timona, 53. Marek, 60. Bunček
BRESTOVANY: Stríž – D. Zlatohlávek, Šiška, Vilinovič, Hutár, Honišek, Šimko, Hladký, Cibulka, Tančok, Jobek (Rendek, Sekera)
MAJCICHOV: Orichel – Morvay, Štrbo, Scheip, Hegyi, Neštický, Marek, Škultéty, Bunček, Zubčák, Timona (Oboril, Bogner)

Modranka – Zavar 1:2 (0:2)
Góly: 56. R. Sekera – 13. Bednár, 42. Švikruha
MODRANKA: Špernoga – Zvolenský, Baláž, J. Sekera, Fančovič, Gergely, Bartakovič, Valko, Marek Gabriel, Martin Gabriel, R. Sekera (Lančarič, Kralič, Križan, Mačák)
ZAVAR: Žitník – Hrubý, Laca, Lukáč, P. Táčovský, Michal Psota, Cvičela, Bednár, Krištof, Švikruha, Chlebík (Jaroška, Mat. Psota, Krajčovič)

Dubovany – Smolenice 4:4 (2:1), na penalty 10:11
Góly: 5. a 23. L. Dobrovodský, 58. Krajčo, 87. Masarik – 35. Taranda, 47. a 54. Krchnák, 67. L. Štibraný
DUBOVANY: Tonkovič – Uhlík, Masarik, Kusý, Jurda, Strečanský, Dovičič, L. Dobrovodský, Masaryk, Krajčo, Horník (Svítek, Kalaš)
SMOLENICE: Kvapil – L. Štibraný, Nídel, Škrabák, Boledovič, Hovorka, Taranda, Študenc, Rangelov, Vandák, Krchnák (Dubčák, Zvolenský)

Šúrovce – Leopoldov 5:1 (0:0)
Góly: 58. Hudcovič, 65. a 68. J. Richnák, 74. S. Ďuriš, 76. Kučera – 84. De Turck
ŠÚROVCE: S. Sabo – M. Jobek, Sklenár, Kučera, A. Sabo, Bodiš, Sklenár, Ďuriš, Hudcovič, Marek Sabo, J. Richnák (Martin Sabo, Študenc, P. Sabo)
LEOPOLDOV: Žemla – Gatci, Mičian, Adamík, Pobjecký, Škoda, Endrle, Piovarči, Kavuliak, Šuliman, Lukáčik (Binazet, De Turck)

Slovenská Nová Ves – Hrnčiarovce 1:6 (1:3)
Góly: 32. Lukovič – 24. a 52. Kralovič, 33. a 36. Banič, 48. Jedinák, 68. Paríšek
S.N.VES: Fuljer – V. Nejezchleb, M. Nejezchleb, Gergely, Krištof, Lukovič, Čarnogurský, Racek, Hruška, Zárecký, P. Nejezchleb (Jurčovič)
HRNČIAROVCE: Šutta – Kankara, Kralovič, Lukáčik, Zolvík, šimončič, Vnuk, Palkovič, Jedinák, Banič, Sedlický (Paríšek, Kobza, Vozár)

Šulekovo – Prašník 4:1 (2:1)
Góly: 21. Gažovič (pen), 24. a 79. Trávniček, 63. T. Kolony – 33. Žilka
ŠULEKOVO: Tvrdý – Gažovič, Lužák, S. Cibulka, Pešič, Karas, T. Kolony, Šoka, Tomovič, Lackovič, Trávniček (Žemla, Krivosudský, Hajdena, Hrobár)
PRAŠNÍK: Gondál – Balcír, L. Konkuš, R. Bielik, Jankech, Priebracha, Nizner, Žilka, Sipos, Teplica, Mikuláš (M. Konkúš, Miklovič, Genšiniak)

Borovce - Veľké Orvište 2:4 (1:2)
Góly: 6. Š. Pažík, 87. Dadík (pen) – 22. a 76. P. Pavlovič, 41. Sumer, 82. Wesolovski
BOROVCE: Drobný – L. Vavrinec, P. Urban, R. Urban, Bača, Dadík, M. Šiška, Potrok, Hornák, Š. Pažík, Sýkora (Pav. Herceg, M. Pažík, Štefanka)
V. ORVIŠTE: Slovák – J. Šiška, Veľký, J. Vavrinec, Matúš Vavrinec, Daniš, Wesolovski, Sumer, Horil, Janík, P. Pavlovič (Verchola, A. Holán, Putek, Matej Vavrinec)

Ostrov - Moravany nad Váhom 1:4 (0:2)
Góly: 76. Bečarevič – 14., 33. a 50. Klasovitý, 89. Zelenay
OSTROV: Valo – Pikulík, Bartoš, Bartuš, Hrčka, Bečarevič, Svetlík, Gagorik, Kabát, Augustín, Krajčovič (Legiň)
MORAVANY: Lamini – Belan, Bíro, Kotula, Vetrík, Jankech, Stredák, Zelenay, Klasovitý, Jakubek, J. Jánošík (Bartovic)

Pastuchov – Drahovce 0:4 (0:3)
Góly: 19. M. Vančo, 36. a 45. D. Vančo, 61. T. Onder
PASTUCHOV: Ryba – Cabadaj, Mihočka, Reizinger, Kollár, Lukáčik, Proksa, Rolinec, Koutný, Starpák, Dian (Jurčák, Blšťák, Pilný, Tabaček, Brezovský)
DRAHOVCE: Stanko – Šerjeník, Zajac, D. Vančo, M. Vančo, Németh, T. Onder, Valla, Hrošek, Kosa, Moravčík (I. Poláčik, Martin Horúcka, Marcel Onder)