Trnavské rybníky
reklama

Mladé trnavské baskebalistky získali na majstrovstvách Slovenska striebro

ŠPORT - Basketbal | 19.7.2021, 13.21, Ján Král

Slávistky dosiahli úspech vďaka tímovej práci a mentálnej sile družstva.

Mladé trnavské baskebalistky získali na majstrovstvách Slovenska striebro

Na fotografii v hornom rade zľava Soňa Chmurová (vedúca družstva), Kristína Dzurová, Nela Mareková, Ema Zuzana Havrikanič, Adela Futová, Lucia Paulechová, Lujza Botková, Nina Urminská, trénerka Antónia Krippnerová, asistent Miroslav Futo. Dolný rad sprava: Nela Drimajová, Ema Chmurová, Alexandra Remenárová, Danica Ďuratná, Ema Dobrovodská, Sára Černá, Chiara Zureková. Foto: Jäzva

Púpavy pri aleji
reklama

 

V klube BK AŠK Slávia Trnava vyrastajú talentované basketbalistky. Potvrdili to dievčatá z kategórie U15, ktoré získali na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa uskutočnili cez druhý júlový víkend v Košiciach, strieborné medaily.


Trnavčanky sa kvalifikovali z tretieho miesta západnej skupiny, do finálového turnaja však mali skvelý nástup, keď hneď v úvodnom dueli zdolali MBK Ružomberok 62:56.


V druhom stretnutí sa postavili Trnavčankám do cesty rovesníčky zo Šamorína, ani tým nedali šancu a vyhrali 51:46.

ŠUPA technika
reklama

 

"V tomto zápase bolo vidieť ako naše basketbalistky tímovo aj mentálne spolupracujú," povedala trénerka trnavského tímu Antónia Krippnerová.


Vo finále sa Slávia postavila družstvu Young Angels Košice. V prvej štvrtine sa Trnave nedarilo v obrane ani útoku a napokon podľahli súperkám 41:73.


Druhé miesto je napriek tomu nad očakávanie výborný výsledok.

 

Druhé miesto si v Trnave cenia. Foto: Jäzva

 


"Chcela by som pochváliť a vyzdvihnúť celý tím, či už boli na ihrisku alebo na lavičke. K zápasom pristúpili zodpovedne, koncentrovane a dodržovali všetko, čo sme si pred turnajom zadali. Neskutočne sa podporovali, držali si palce, pomáhali si a som rada, že sa takto zomkli aj v tej najťažšej situácii vo finále. Môžem konštatovať, že nikto nečakal takýto perfektný výsledok, nakoľko sme neboli favoritmi týchto M-SR, ale keď to funguje v tíme vždy sa dosiahne výborný výsledok," zhodnotila trénerka Krippnerová. 


Najlepšou hráčkou sa stala Nela Mareková.

 

Celkové poradie družstiev MSR U 15 v sezóne 2020/2021
1 Young Angels Košice
2. BK AŠK Slávia Trnava
3. Piešťanské Čajočky
4. ŠBK Šamorín
5. MBK Ružomberok
6. BK Slovan Bratislava
7. BA Čaňa
8. BK Poprad

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama