Trnavské rybníky
reklama

Smolenické fčely budú voziť turistov zo stanice na zámok a k jaskyni Driny

AKTUALITY - Región | 19.7.2021, 14.45, prispievatelia

Turistické vláčiky na kolesách budú cez víkendy voziť návštevníkov Smoleníc k najväčím lákadlám, nastúpiť a vystúpiť z nich bude možné na ktorejkoľvek zastávke.

Smolenické fčely budú voziť turistov zo stanice na zámok a k jaskyni Driny

Smolenické fčely sú improvizované vláčiky na kolesách. Foto: KOCR Trnavský kraj

BESST
reklama

 

Návštevníkov Smoleníc budú počas leta voziť dva vyhliadkové turistické vláčiky na kolesách. Smolenické fčely, ako ich pomenovali, budú premávať v sobotu aj nedeľu na dvoch samostatných trasách zo železničnej stanice Smolenice.

 

Vo vybraných termínoch budú zabezpečovať aj odvoz turistov z výletného vlaku Pálffy, ktorý končí v Smoleniciach.

 

Informovala o tom Katarína Čučková z Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj.

Potulky Malým Rímom
reklama

 

Obec Smolenice v okrese Trnava má niekoľko turistických lákadiel. Okrem Smolenického zámku je to aj jaskyňa Driny, hradisko Molpír alebo medovinárstvo Včelovina.

 

Hlavne počas lockdownu obec zaplnili návštevníci z Trnavy, Bratislavy, ale aj iných kútov Slovenska. Bolo ich toľko, že miestne parkoviská na ich nápor nestačili.

 

„Dlhodobo sa zamýšľame, ako riešiť krízovú situáciu s parkovaním turistov v našej výletnej obci Smolenice. Veľmi vítame intervenciu KOCR a Trnavského samosprávneho kraja, ktorí nás vyslyšali a skúšobne spúšťajú turistický „vláčik” na kolesách. Turisti môžu zaparkovať svoje auto na železničnej stanici, alebo vystúpiť z výletného vlaku a po Smoleniciach sa môžu pohodlne presúvať turistickým vláčikom,” povedal Anton Chrvala, starosta Smoleníc.

 

Smolenické fčely na kolesách budú premávať na dvoch trasách od 9:45 do 17:30. Jedna trasa povedie k Smolenickému zámku a medovinárstvu Včelovina, druhá smerom na parkovisko pod jaskyňou Driny.

 

Kapacita každého z vláčikov je 25 miest. Celodenný lístok na osobu bude stáť 5 eur, na jazdu ho možno použiť aj viackrát počas dňa systémom nastúp a vystúp na ktorejkoľvek zastávke v Smoleniciach.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2025. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama