Trnavské rybníky
reklama

Ako si skrášliť dom a záhradu

SERVIS - Dom a záhrada | 22.7.2021, 14.29, reklamný článok

Kto má rád prírodu, prirodzene chce kus z nej mať aj doma. Zeleň a dekorácie s kvetinovými motívmi priestor nielen skrášlia, ale aj zútulnia. Pre mnohých ľudí sú živé kvety v domácnosti pýchou, aj bohatstvom.    

Ako si skrášliť dom a záhradu

Ilustračné foto: dreamstime.com


Zeleň a dekorácie s kvetinovými motívmi vnášajú do obydlí prírodnú atmosféru. Hoci pôsobia často nenápadne, významne skrášľujú naše domovy.

 

Izbové kvety patria medzi najkrajšie dekorácie na stôl či na okná. A skvelou ozdobou interiéru je tiež ikebana, kvety v boxe či pestrofarebná kytica v keramike. 

 

 

Výber izbových rastlín

Pokiaľ si potrpíte na nenáročné izbové rastliny, medzi také patrí fikus, brečtan, voskovka, filodendron a zelenec. Za takmer nezničiteľnú zeleň sa považuje zamiokulkas a tučnolist, ktoré stačí zaliať len jeden až dvakrát v mesiaci.

 

No ak vám pravidelná starostlivosť o kvety problém nerobí, bytovú chémiu a toxíny, ktoré sa uvoľňujú z nábytku a podláh dobre likvidujú fikusy, kaktusy, svokrine jazyky, antúrie a gerbery.

 

Tieto a mnohé ďalšie rastliny dobre absorbujú aj elektromagnetický smog, ktorý vyžaruje z elektroinštalácie, televízorov a počítačov.

 

Nezabudnite však, že rastlinky potrebujú vhodný domov a saďte ich do poréznych nádob, ideálne do rašeliny.   

 

 

Výber dekoračných látok  

Dominantnými textíliami v dome a v byte sú záclony, závesy, obrusy, ozdobné dečky, obliečky na posteľnú bielizeň a dekoratívne vankúše.

 

Dopĺňajú, dotvárajú a podčiarkujú celkový vzhľad interiéru. Preto je pri výbere textilu do domácnosti potrebné prihliadať na celkový dizajn priestoru, aby dekoračná látka v nich plnila nielen funkčný, ale aj estetický účel.

 

Pri výbere tkanín je dobré posúdiť tiež kvalitu, stálofarebnosť, hmotnosť a jednoduchosť údržby. Pozornosť upriamte aj na informácie, ktoré hovoria o krčivosti látky a o tom, či je textíliu možné prať bežným spôsobom v práčke.

 

Čo sa estetiky týka, kvetované látky patria k tým nadčasovým, ktoré zrejme nikdy nevyjdú z módy. Na prvý pohľad zaujmú a obvykle pritiahnu pozornosť.

 

V trende sú drobné kvietky i veľkoplošné vzory a kto chce staviť na istotu, ten sa týmto motívom vo svojom obydlí nevyhýba.      

 

 

Výber záhradných dekorácií

Nielen dekorácie do domácnosti, ale aj dekorácie do záhrady vyberajte s rozumom aj s citom. Okrem sošiek a plastík sú tiež pútavou záhradnou dekoráciou okrasné kvetináče.

 

Dobrý dojem dokážu vyvolať kovové, drevené i hlinené nádoby. Kov, drevo a keramika skrášľujú naše záhrady od nepamäti a celý ten čas kvetináče z prírodných materiálov v nich prispievajú ku skvelej atmosfére.

 

Na súčasnom trhu sú k dispozícii nádoby na exteriérové kvety v miniatúrnych aj gigantických veľkostiach a disponujú nielen rôznou farebnosťou, ale aj oku lahodiacimi zaujímavými tvarmi.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama