V Trnave gól nepadol, Spartak a Sepsi idú do odvety s remízou

ŠPORT - Futbal - Spartak | 22.7.2021, 21.02, Ján Král

Spartak v druhom polčase zlepšil výkon, na víťazstvo to ale nestačilo.

V Trnave gól nepadol, Spartak a Sepsi idú do odvety s remízou

Trnavčan Ristovski v súboji s Aganovičom. Foto: trnavskyhlas.sk

Prvú nebezpečnú strelu úvodného zápasu druhého predkola Európskej konferenčnej ligy medzi Spartakom Trnava a Sepsi OSK vyslal po štvrťhodine hry hosťujúci Rep, brankár Spartaka Takáč sa však nenechal prekvapiť.

Trnavského gólmana neskôr preveril ranou z diaľky aj Stefanescu.

V prvom polčase herne dominovali hostia, Trnavčanov hráči Sepsi napádali už pri rozohrávke a nepúšťali červeno-čiernych do kombinácií.

Prvý trnavský pokus letiaci na bránku prišiel až v 26. minúte, v prípade Bamideleho Yusufa však išlo skôr o nevydarenú prihrávku.

Veľkú príležitosť mal v 29. minúte Bukata, ku ktorému sa lopta dostala po osi Cabral - Ristovski, lenže stredopoliar Trnavy vo výbornej palebnej pozícii namieril nad.

Po trnavskej strate v strede poľa potom mohlo udrieť Sepsi, Chunchukov po rýchlej kontre v koncovke neuspel a Takáča nezaskočil ani ranou po ďalšej akcii.

Takáč bol mužom momentu aj v závere prvého dejstva, keď za svoj chrbát nepustil prudký volej Stefanescuho.

Do druhého dejstva vstúpili andeli aktívne, vysunuli obranu a začali napádať súpera tiež už pri rozohrávke a obraz hry sa zmenil.
Ristovski najprv v šestnástke príliš otáľal so zakončením a potom po centri Bamideleho hlavičkoval vedľa.

Sepsi o sebe opäť dalo vedieť v 55. minúte, Damascanova krížna strela len tesne minula cieľ.

Na opačnej strane Grič kolmicou vysunul Bamideleho, stihol však proti nemu vybehnúť brankár Niczuly a zmenšiť mu priestor na riešenie situácie.

V 66. minúte Takáč chytil Repovu jedovku, Trnava podkúrila po štandardke Twardzika, po ktorej na zadnej žrdi chýbal Kóšovi polkrok, aby dosiahol na loptu.

V šestnástke Spartaka zastrihal nožničkami cez Čurmu Chuchunkov, Takáč bol opäť pozorný.

V 78. minúte vyšiel Trnave ukážkový brejk, Savvidis si po vybojovaní lopty vymenil prihrávku s Boatengom a rútil sa od polovice ihriska sám na bránku, grécky legionár však vo finále netrafil priestor medzi troma žrďami.

V 86. minúte zaváhal pri rozohrávke Mitrea, do brejku sa rútil Boateng, kapitán hostí ho fauloval a po druhej žltej karte putoval predčasne pod sprchy.

Trnava sa ešte pokúsila proti oslabenému súperovi strhnúť víťazstvo na svoju stranu, Vlaskov priamy kop vyrážal brankár na roh, záver duelu však už hostia ustáli, aj preto, že v samom závere nezvládli kontru Boateng s Ivánom. Zrodila sa teda bezgólová remíza.

Európska konferečná liga - úvodný zápas 2. predkola:

FC Spartak Trnava - Sepsi OSK 0:0
ŽK: Bamidele Yusuf, Ristovski, Twardzik, Kóša - Aganovič, Mitrea
ČK: 86. Mitrea (Sepsi)
Rozhodovali: Stoyanov - Kolev, Maksimov (všetci Bulharsko)
Diváci: 1000
SPARTAK: Takáč - Čurma, Kóša, Twardzik, Mikovič - Savvidis - Cabral, Bukata (80. Vlasko), Grič (88. Procházka), Bamidele Yusuf (88. Iván) - Ristovski (75. Boateng). Tréner: Gašparík.
SEPSI: Niczuly - Dimitrov, Tincu, Mitrea, Stefanescu - Fofana - Aškovski (60. Gonzales), Rep (71. Achanbar), Paun (84. Vasvari) - Aganovič (46. Damascan), Chunchukov (84. Bojič). Tréner: Grozavu.

Leo Grozavu, tréner Sepsi: "Bol to obojstranne bojovný zápas. Stretli sa dve mužstvá, ktoré sa navzájom anulovali, čo viedlo k bezgólovej remíze. Šance na postup zostávajú 50 na 50 ako pred zápasom."

Michal Gašparík, tréner Spartaka: "Snažili sme sa takticky pripraviť na súpera, aby sme eliminovali jeho silné stránky. Sepsi dokáže hrať viacerými systémami, aj v druhom polčase hrali inak ako v prvom. Zápas tak i vyzeral, prvý polčas bol taktický, ani jedna strana to neotvorila, hlavne sa bojovalo. Po zmene strán sa duel začal obojstranne otvárať. Škoda, že sme nedali gól, mali sme napokon najväčšiu šancu. Jeden gól by svedčal zápasu. Tak ako povedal hosťujúci tréner, odveta je otvorená, je to stále 50 na 50. V závere zápasu sme cítili, že máme navrch, aj po vylúčení sme išli do ďalších striedaní. Bohužiaľ, šance sme nevyužili, preto zápas skončil 0:0."

Roland Niczuly, brankár Sepsi: "Bol to pre nás ťažký zápas, pripravovali sme sa na tento zápas celý týždeň, ale náš výkon bol dosť slabý. Vieme hrať oveľa lepšie a dúfam, že v odvete ukážeme našu správnu tvár a podarí sa nám vybojovať postup. Dôležité je, že sme neinkasovali, čo nás povzbudilo. Bohužiaľ, prišli sme o kapitána Mitreu."

Matej Čurma, obranca Spartaka: "Vedeli sme, že Sepsi je kvalitný tím. Od začiatku sme sa museli vysporiadať s množstvom nakopávaných lôpt. Išli sme do zápasu s cieľom neinkasovať, predpokladali sme, že to bude zápas o jednom góle. Nakoniec sme mohli zápas vyhrať, streliť gól, čo sa nám žiaľ nepodarilo, ale hrá sa na dva zápasy a verím, že odveta bude lepšia. Verím, že postúpime."