Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak čaká náročný týždeň na cestovanie, v Rumunsku chcú andeli hrať aktívne

ŠPORT - Futbal - Spartak | 26.7.2021, 16.14, Ján Král

Trnavčania v prvom zápase so Sepsi remizovali doma 0:0, v odvete majú podľa trénerov oboch tímov mužstvá rovnaké šance na postup.

Spartak čaká náročný týždeň na cestovanie, v Rumunsku chcú andeli hrať aktívne

Michal Gašparík. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Spartaku vstup do novej sezóny výsledkovo vyšiel, Trnavčania zdolali Pohronie 2:0. Vstup do sezóny býva dôležitý, výsledkovo teda vládla v Trnave spokojnosť.


"Mali sme dobrý vstup do zápasu, prvých 35 minút bolo výborných, dobre sme kombinovali, dostávali sme súpera pod tlak, vedeli sme prejsť cez obranný blok. Vyústením toho bol prvý gól. Trochu to potom narušila penalta, to bol smolný moment. Hra sa neskôr viac vyrovnala, ale súpera sme do gólových príležitostí nepúšťali. V druhom polčase sme aj za pomoci nových krídel a útočníkov chceli tú hru ešte oživiť, streliť druhý gól a dosiahnuť víťazstvo, ktoré považujem v tomto zápase za zaslúžené," hodnotil zápas tréner Spartaka Michal Gašparík.


Andeli však musia rýchlo preladiť na pohárovú strunu. Už vo štvrtok o 18:30 SELČ nastúpia v Rumunsku na odvetu Európskej konferenčnej ligy proti Sepsi OSK. K tomuto duelu sme smerovali väčšinu otázok v debate s trnavským koučom.

reklama

 

 

Proti Pohroniu ste urobili dve dvojité striedania. Už cez polčas ste striedali krídla, potom Procházku a Ristovskeho za Griča a Boatenga. Išlo o vopred plánovaný ťah?
- Taký bol zámer do zápasu, mali sme to vopred odkomunikované aj s hráčmi. Nakoniec to vyšlo.

 

Trajkovski strelil svoj prvý gól za Spartak. Ako ste videli jeho výkon na pozícii ľavého obrancu, kde zaskočil za vykartovaného Mikoviča?
- Predviedol dobrý výkon v defenzíve, čo nebolo ľahké, pretože Pohronie má kvalitné krídla. Navyše dal aj víťazný gól, takže sa teším aj za neho.

 

Vo štvrtok vás čaká odvetný zápas Európskej konferenčnej ligy s rumunským Sepsi. Aký program vás čaká v týždni? 
- Odchádzame už v utorok, cestujeme autobusom. Spravíme dve tretiny cesty, prenocujeme v Rumunsku a jednu tretinu prejdeme deň pred zápasom. Takto sme to rozložili, aby sme mohli mať svoj program. V utorok si ešte zatrénujeme v Trnave, v stredu pred zápasom už na štadióne Sepsi. Po štvrtkovom dueli ešte prespíme na hoteli, v piatok ráno si zatrénujeme v Rumunsku a potom budeme celý deň cestovať domov. Predpokladaný návrat je v piatok večer.

 

Čaká vás teda na cestovanie náročný týždeň, ktorý zavŕšite nedeľným ligovým duelom v Senici. Neobávate sa toho trochu?
- Bude to náročné, ale lietadlom by to tiež nebolo ideálne. Keby sme pristáli v Bukurešti, ešte by sme museli ďalších štyri - päť hodín cestovať autobusom. Tiež by sme museli ísť skoro ráno v piatok, tým pádom by sa hráči vôbec nevyspali. Noc po zápase je najdôležitejšia, preto sme sa rozhodli vyriešiť cestu autobusom.

 

Budete mať k dispozícii kompletný káder?
- Idú všetci hráči, ktorí sa zaslúžili o účasť v pohárovej Európe. Teda aj tí, čo sú zranení a nebudú na súpiske.

 

Nenecháte doma odpočívať vykartovaného Twardzika, ktorý v odvete nemôže nastúpiť, aby bol čerstvý na Senicu?
- Nenecháme ho doma, absolvujeme počas týždňa tréningy, na ktorých ho potrebujeme. 

 

Máte už jasno, ako zložíte stopérsku dvojicu pri Twardzikovej neúčasti?
- Máme o tom jasno, všetko sme plánovali, aj domáci pohárový, aj ligový zápas, aj o odvete už máme predstavu. Do zostavy by na stopérsky post mal ísť Izuchukwu Anthony.

 

Videli ste veľa videozáznamov zápasov Sepsi. Čo možno od súpera očakávať v odvete? Dá sa očakávať, že sa budú na domácej pôde prezentovať iným štýlom ako v Trnave?
- Tak ako sa prezentovali v Trnave, sa prezentovali aj v iných zápasoch. Z našej strany bol dobrý výkon v tom, že sme dokázali eliminovať ich silné stránky. Keď som videl ich prvé ligové kolo, zápas bol podobný ako u nás. Do Rumunska pôjdeme určite hrať tak, aby sme strelili gól. Hrať na 0:0 by sa nevyplatilo a myslím si, že ani takto ten zápas neskončí. Budeme chcieť byť aktívni a skórovať, hoci si uvedomujeme, že to bude ťažké, pretože inkasujú veľmi málo i vďaka tomu, že disponujú veľmi skúseným družstvom.

 

V trnavskom zápase viaceri hráči súpera ukázali veľkú kvalitu. Budete na niekoho z nich ešte špeciálne upozorňovať?
- Boli sme pripravení na všetkých hráčov aj systémové veci súpera. Od tohto sa musíme odraziť, z domáceho zápasu sme si zanalyzovali ešte niektoré veci, ktoré treba vylepšiť.  Bude to o tom, či podáme výkon na hranici svojich možností, pretože ak nie, Rumuni majú tak vysokú kvalitu, že by postúpili.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2021 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Štedrá jeseň
reklama
Johns Manville
reklama