Skvelé! Spartak postúpil cez Sepsi, drámu rozhodol penaltový rozstrel

ŠPORT - Futbal - Spartak | 29.7.2021, 21.30, Ján Král

Kosovskí rozhodcovia Trnave neuznali regulárny gól, vylúčili Griča aj asistenta trénera, napriek tomu andeli napokon po obetavom a zároveň veľmi dobrom výkone postúpili.

Bamidele Yusuf (vpravo) podal na ľavom krídle výborný výkon, prihrávkou sa podpísal pod gól Boatenga. Foto: Lukáš Grinaj

V trnavskej zostave chýbal zranený Čurma, ktorý si poranil na predzápasovom tréningu v Rumunsku členok. Na poste pravého beka ho nahradil netradične Procházka, namiesto vykartovaného Twardzika nastúpil na stopérskom poste Anthony.

Zápas sa hral v 34-stupňovej horúčave, andeli začali aktívne, tlačili sa dopredu a súpera napádali už pri rozohrávke. Už v druhej minúte nepresne strieľal Bukata.

V 8. minúte Bamidele dokonca po Procházkovej štandardke hlavou skóroval, rozhodcovia však gól neuznali pre údajný ofsajd.

Opakovaný kamerový záznam ukázal, že sa kruto pomýlili a gól mal platiť. V tomto dueli však videorozhodca nebol k dispozícii.

Po štvrťhodine vyskúšal Niczulyho pozornosť strelou spoza šestnástky Grič, domáci gólman si držal čisté konto.

Domáci pohrozili až v 20. minúte, skúsený Vasvari z priameho kopu netrafil bránku.

Krátko pred uplynutím polhodiny hry opäť našiel z priameho kopu Procházka Bamideleho, nigérijský krídelník lenže tentoraz netrafil priestor medzi troma žrďami.

To, že futbal nemá logiku, sa ukázalo v 29. minúte. Dovtedy v podstate neškodné Sepsi z prvej vážnejšej šance skórovalo. Vasvariho pokus ešte odvrátil Anthony, odrazenú loptu ale zhruba z 20 metrov napálil Fofana, Bukata v snahe odvrátiť ju, zmenil smer jej letu a Takáč sa už márne načahoval – 1:0.

Trnava pokračovala v aktivite. V 33. minúte Procházka centrom vyzval k zakončeniu Bamideleho, ten trafil do siete, no rozhodcovia znova neuznali gól pre tesný ofsajd.

Potom sa do šestnástky prekľučkoval Ristovski, vypálil z uhla a Niczuly vyrazil na roh.

V závere polčasu ešte vystrelil Damascan, Takáča však nezaskočil.

Domáci tréner Grozavu poslal cez prestávku do hry dvoch čerstvých hráčov Aškovskeho a Aganoviča. Hra sa vyrovnala a Trnavčania už neboli dominantní ako v prvom dejstve.

V 57. minúte prinútil k zákroku strelou z pravej strany Rep, po následnej štandardke hlavičkoval nepresne Fofana.

V 61. minúte urobil tréner Spartaka Gašparík dvojnásobné striedanie. Z ihriska išli Bukata a Cabral, na hraciu plochu prišli Boateng s Ivánom a andeli prešli na hru s dvoma útočníkmi.

Ťah trnavskému koučovi dokonale vyšiel, Boateng už v 66. minúte po centrovanej prihrávke z ľavej strany od Bamideleho pohotovo vyrovnal.

Misky váh mohol na domácu stranu po Stefanescuho aktivite nakloniť Aškovski, Takáč však znova vytiahol dobrý zákrok a pozorný bol neskôr aj po nedôraznej strele Repa.

V závere gól nepadol a tak duel pokračoval predĺžením. V extra čase Ristovski z dobrej pozícii zo štandardky trafil iba do múru, na opačnej strane obrana Trnavy zblokovala strelu Chunchukova a Fofana po následnom rohu hlavičkoval vedľa.

Tutovku mal na nohe Ristovski, toľko si však v šestnástke chystal loptu až mu do strely skočil obranca.

V druhom polčase predĺženia zlikvidoval Takáč obrovskú šancu Aškovskeho. Fofana neskôr z diaľky netrafil cieľ.

V 116. minúte videl druhú veľmi prísnu žltú kartu Grič a spartakovci dohrávali o muža menej. V samom závere vylúčil kosovský arbiter aj domáceho Fofanu.

O postupujúcom napokon museli rozhodnúť až penalty. V prvej sérii premenili Bojič aj Procházka, v druhej Takáč chytil strelu Achahbar, Savvidis následne poslal Trnavu do vedenia. V tretej premenili pokusy Stefanescu aj Iván, vo štvrtej skórovali Tincu aj Ristovski, v záverečnej piatej ale Rep nedal a tak Vlasko už ani nemusel ísť kopať.

Andeli postupúpili do tretieho predkola, v ktorom vyzvú už budúci štvrtok 5. augusta Maccabi Tel Aviv. Prvý duel odohrajú doma.