Spartak mal Senicu na lopate, babráckym spôsobom prišiel o všetky body

ŠPORT - Futbal - Spartak | 1.8.2021, 20.22, Ján Král

V Senici sa hral zápas dvoch rozdielnych polčasov, Trnava po frontálnom prestriedaní bola v druhom polčase lepšia a vyzeralo to, že aj duel vyhrá, záver však fatálnym spôsobom nezvládla a napokon odchádza zo Záhoria bez bodu.

Spartak mal Senicu na lopate, babráckym spôsobom prišiel o všetky body

Matej Čurma v súboji so Seničanmi. Foto: trnavskyhlas.sk

Tréner Spartaka Gašparík po náročnom 120-minútovom pohárovom dueli v Rumunsku pristúpil k rotácii zostavy. V základnej zostave oproti duelu so Sepsi nastúpilo až sedem iných hráčov.

Prvú strelu na bránku vyslal domáci Sukisa, Takáč jeho nedôrazný pokus pokryl. Viac práce so zakončením Sukisu mal trnavský góman po štvrťhodine hry, jeho krížnu ranu však dokázal vyraziť nohou.

Andeli mali prvú vážnejšiu príležitosť v 18. minúte. Po kombinácii pri šestnástke z hranice pokutového územia tesne netrafil bránku Vlasko.

Nasledoval dvadsaťminútový hluchý úsek hry, až potom v šestnástke podkúril Boateng, ktorý prehodil brankára, dobre sa však vrátili aj domáci obrancovia a zamedzili Yaovej snahe dopraviť loptu do odkrytej bránky.

V závere futbalovo nevýrazného prvého dejstva podnikla ojedinelý útok Senica, Goslin zakončil akciu nepresnou strelou.
Trnava cez polčas frontálne prestriedala, na ihrisku skončili Čurma, Grič, Yao a Boateng, na trávnik vybehli Cabral, Bukata, Bamidele a Ristovski.

Andeli zapli na vyšší prevodový stupeň, zavreli Senicu pred jej bránkou a vytvárali si šance. Zo vzdušného priestoru najskôr neuspel Ristovski, o čosi neskôr Procházkovo zakončenie zrazila obrana na roh.

Po Procházkovom centri hlavičkoval Ristovski do brvna. V 62. minúte Vlasko zakrútil loptu na zadnú žrď, kde sa však Kóša nestihol včas zorientovať.

Chvíľu na to pálil z diaľky Bukata, lopta zaplachtila tesne vedľa žrde.

Spartak sa dočkal gólu v 83. minúte. Procházkov priamy kop vrátil zo zadnej žrde do ohňa Twardzik, strelu Savvidisa ešte dokázal Ravas vyraziť, Ristovski však zblízka hlavou doťukol loptu do siete - 0:1.

Vyzeralo to, že Trnava si už vedenie ustráži, záver však totálne zbabrala.

V 88. minúte kontakt Twardzika v pokutovom území so Šumberom posúdil rozhodca Glova ako faul a nariadil penaltu, z ktorej Sukisa vyrovnal na 1:1.

To však nebolo všetko. V 90. minúte podnikla Senica rýchlu kontru, po ktorej Šumbera aj s pomocou teču dokonal šokujúci obrat na 2:1.

Fortuna liga - 2. kolo:
FK Senica - FC Spartak Trnava 2:1 (0:0)
Góly: 88. Sukisa (pen), 90. Šumbera - 83. Ristovski
ŽK: Šimčák, Ravas - Trajkovski
Rozhodovali: Glova - Weiss, Kmec
Diváci: 923
SENICA: Ravas - Svoboda, Pavlík, Gáč, Šimčák - Goslin (86. Niarchos), Egert (81. Mašulovič) - Twardek (46. Hezoučký, 86. J. Buchel), Duda (55. Halabrín), Šumbera - Sukisa. Tréner: Šustr.
SPARTAK: Takáč - Čurma (46. Cabral), Kóša, Twardzik, Trajkovski - Procházka - Iván (69. Savvidis), Grič (46. Bukata), Vlasko, Yao (46. Bamidele Yusuf) - Boateng (46. Ristovski). Tréner: Gašparík.

Michal Gašparík (tréner Spartaka): "Prvý polčas aj napriek územnej prevahe nebol podľa našich predstáv, bol bez pohybu, bolo to laxné, absolútne sme si nevytvárali strelecké a gólové príležitosti. Druhý polčas už vyzeral podľa našich predstáv, tak ako sme chceli hrať celý zápas. Podarilo sa nám ísť do vedenia po štandardke, záver sme absolútne nezvládli. Senica sa dostávala sporadicky na našu polovicu ihriska, nakoniec dokázala ešte zápas otočiť. To by sa nemalo stať, aj keď vo futbale sa to stáva."

Pavel Šustr (tréner Senice): "Vedeli sme, že proti súperovi takejto kvality musíme vychádzať z kvalitnej defenzívy. To je zatiaľ náš hlavný cieľ - dobre brániť. Samozrejme, v budúcnosti chceme hrať lepšie, ale to je ešte beh na dlhú trať. V druhom polčase sme sa dostali pod veľký tlak, chýbal mi z našej strany lepší pohyb, boli sme ustráchaní, báli sme sa chodiť do súbojov viac napádať. Vyvrcholilo to štandardkou, ktorú sme neuhrali. Inkasovali sme, ale chlapcom musím poďakovať, že nezložili zbrane a dokázali zápas otočiť v náš prospech. Cieľ, aký sme mali, sme až na pár výnimiek plnili dobre, ale je pred nami veľa práce a verím, že do budúcna sa zlepšíme."

Filip Twardzik (stopér Spartaka): "Myslím si, že nám to ušlo v posledných pár minútách. Druhý polčas sme kontrolovali, mali sme šance, brvno, dali sme v závere gól, mali sme si to ako skúsené mužstvo ustrážiť. Nechcem nič hovoriť, ale za mňa toto nie je penalta. Potom som sa ešte pýtal rozhodcu, či si je stopercentne istý a vravel, že áno. Aj tak ale ešte z poslednej akcie nemôžeme dostať na 2:1. Pri penalte to bolo tak, že som z môjho pohľadu prvú loptu zablokoval, druhý som tiež trafil, on ma trafil do nohy. Tým pádom, keď on zakričal, rozhodca sa zľakol a pískol penaltu. Lopta išla dopredu, nie dozadu, tým pádom, že počul len nejaké škrabnutie, pískol penaltu."