Trnavské rybníky
reklama

Nočný beh v Dolnej Krupej bude už dnes, Janka Szaba si pripomenú v septembri

ŠPORT - Atletika | 7.8.2021, 06.22, prispievatelia

V prostredí historického kaštieľskeho parku v Dolnej Krupej sa v sobotu 7. augusta 2021 uskutoční 2. ročník nočného behu. Nasvietené dominanty obce budú bežcov sprevádzať na trase dlhej 7 km. Novinkou bude aj okruh pre fanúšikov nordic walkingu.

Nočný beh v Dolnej Krupej bude už dnes, Janka Szaba si pripomenú v septembri

Trať povedie aj popri historickom kaštieli v Dolnej Krupej. Foto - zdroj: organizátori
 

Púpavy pri aleji
reklama

Úspešnú premiéru mal Night Run Apimed pred dvoma rokmi, kedy štartovalo viac ako 230 bežcov.

 

Po ročnej prestávke spôsobenej pandemickou situáciou sa organizátori opäť rozhodli nočný beh uskutočniť. Ten sa začne v sobotu o 21:00, účastníci budú bežať dva okruhy kaštieľskym parkom s dĺžkou 7 km.

 

Pre umocnenie zážitku pre bežcov aj povzbudzujúcich bude nasvietená celá trať ako aj hlavné dominanty parku - kaštieľ, platany, sekvoja, umelá jaskyňa a mosty. 

ŠUPA technika
reklama

 

Novinkou tohto ročníka je aj trať pre fanúšikov nordic walkingu s dĺžkou 3,3 km. Štart tejto kategórie bude o 19:45 hod.

 

V súčasnosti je registrovaných už vyše 230 účastníkov a registrácia prebieha cez oficiálnu stránku behu www.nightrunapimed.sk.

 

Pre nadšencov tohto športu sa v regióne Trnava začiatkom septembra uskutoční aj 10. ročník behu Ružindolský víchor, ktorý bude venovaný spomienke na Jána Szaba, spoluzakladateľa bežeckých podujatí v Trnave a okolí.

 

Beh odštartuje v piatok 10. septembra o 17:30 v športovom areáli Ružindol. Registrácia je otvorená do 31. augusta 2021 a dostupná na oficiálnej stránke obce www.ruzindol.sk
 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama